banner72

Rize'de "Namaz'la Diriliş" Konferansı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Rize şubesince ''Namazla Diriliş'' konferansı düzenlendi.

Rize'de

Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezindeki konferansa eğitimci yazar Ahmet Bulut ve Abdullah Yıldız konuşmacı olarak katıldılar.
     MÜSİAD Rize Şube Başkanı Cem Temizel, konferansın açılışında yaptığı konuşmada, hemen hemen tamamı Müslüman olan bir ülkede yaşadıklarını belirterek, ''Fakat sosyal ve beşeri hayatı düzene sokan, dinimizin temel direği olan namaz ibadetini halkımızın sadece yüzde 25'i eda etmektedir. Bu vesileyle Namaz Platformu Gönüllüleri adı altında oluşturulmuş oluşumu görünce bizlerin ilimizde böyle bir program düzenlenmesi gerektiğini düşündük'' dedi.
     Ahmet Bulut, konferanstaki konuşmasında, Allah'ın çok önemsediği ibadet olan namazla ilgili faaliyetlerin ne kendileri ile başladığını, ne de kendileri ile son bulacağını ifade ederek, ''Bir kardeşimiz namazı bilmiyorsa onun hesabı bizden sorulur. Yeryüzünde namaz bilmeyen insan kalmayana kadar büyük bir ihlas, samimiyet ve fedakarlıkla çalışmalarımızı sürdüreceğiz'' diye konuştu.
     Abdullah Yıldız da namazın insanları Allah'a yakınlaştırdığını kaydederek, bu nedenle namaz kılmaya önem verilmesi gerektiğini söyledi.


Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2010, 21:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73