Rize'de öğrencilere tablet bilgisayarlar dağıtıldı

MEB tarafından hayata geçirilen Fatih Projesi kapsamda pilot iller arasındaki Rize'de de 3 okulda öğrencilere tablet bilgisayar dağıtıldı.

Rize'de öğrencilere tablet bilgisayarlar dağıtıldı

Rize'de Sosyal Bilimler Lisesi, Rize Anadolu İmam Hatip Lisesi ve TOBB Fen Lisesi'nde 500 tablet bilgisayar, 9'uncu sınıf öğrencilerine dağıtıldı.

Dönem sonuna kadar pilot okullardaki tüm lise birinci sınıf öğrencilerine tablet bilgisayarların dağıtılacağı öğrenildi.

MEB tarafından eğitimde bilişim teknolojisinin önemini artırma, sınıfları daha ileri teknolojiyle donatma, öğrencilerin teknolojiyi daha etkin kullanmayı öğrenmesi amacıyla uygulamaya konulan Fatih Projesi kapsamında pilot uygulama olarak 17 ildeki 52 okulda öğretmen, öğrenci ve idarecilere toplam 12 bin 800 tablet bilgisayar dağıtıldı.

Proje kapsamında okullar akıllı tahtalarla da donatılıyor. Öğrenciler kesintisiz internetle akıllı tahta uygulamasından yararlanabilirken, tablet bilgisayarlarını eğitimlerinde kullanabilecek. Öğrenciler, ücretsiz sahip olacakları tablet bilgisayarları evlerine götürebilecek. Tablet bilgisayarlara, öğrenci hangi sınıfa devam ediyorsa o sınıfın ders kitapları yüklenecek.

Tablet bilgisayarların içinde özel olarak geliştirilen zenginleştirilmiş kitap yer alacak. Z-kitap, dijital ortamda okutulan ders kitaplarının öğretim programları esas alınarak animasyon, video, ses, fotoğraf, harita, grafik, tablo gibi ögeleri de içerecek.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2012, 19:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER