banner72

Rize'de Oy Kullansa Bana Oy Verirdi !

Dedikodularla değil proje üretmekle zaman harcamak istediğini söyleyen CHP Rize adayı Kenan Bıyık “ Kimseye saygısızlık etmedim. Sayın Yılmaz tarafsızım dedi. Saygımız sonsuz” dedi.

Rize'de Oy Kullansa Bana Oy Verirdi !
CHP Rize 1. sıra adayı Kenan Bıyık “Eminim ki Abdürrahim Albayrak’ın oyu Rize’de olsa, bana oy verecektir” açıklamasında bulundu.

Adaylık sürecinde Mesut Yılmaz’ın kendisine destek vereceğini belirten ve bu kapsamda seçim çalışmalarına start veren Kenan Bıyık’ın yaptığı bu açıklamanın ardından eski Başbakan Mesut Yılmaz yaptığı açıklamada, bu seçimde taraf olmayacağını; ancak Kenan Bıyık’ın kazanmasını istediğini belirtmişti. Öte yandan Bıyık’ın bu açıklamasına karşı bir açıklama da Mesut Yılmaz’a yakın isimlerden olan işadamı Abdürrahim Albayrak’tan gelmişti. Albayrak yaptığı açıklamada, ne kendisinin ne de Mesut Yılmaz’ın Kenan Bıyık’a destek vermediğini, tam aksine bu seçimde AK Parti’nin başarısı için çalışacağını söylemişti.

Bu süreçte yaşanan gelişmeleri Kenan Bıyık Pazar ilçesi esnaf gezilerinde sırasında Gelişim TV’ye özel açıklamalarda bulunarak değerlendirdi.

Bıyık “Mesut Yılmaz ile diğerlerini ayırt etmek lazım. Mesut Yılmaz bu ülkenin yetiştirdiği Başbakanlık yapmış önemli bir değerdir. Onu biz böyle ulu orta yerde konuşmak istemeyiz, onu terbiyesiyle büyüdük, ona saygımız sonsuzdur. Onla her zaman irtibat halindeyim, hatta geçtiğimiz gün kendisi Almanya’ya giderken görüştüm. Bana hep şunu söylemiştir. Kenan Bıyık’ın milletvekili seçilmesinden en çok mutlu olacak kişi ben olacağım demiştir” ifadelerini kullandı.

Abdürrahim Albayrak’ın yaptığı açıklamalara da değinen Bıyık “İnanıyorum Ki, Abdürrahim Albayrak’ın oyu Rize’de olsa, oyunu bana verecektir. Biz bu saatten sonra bu insanlarla ve bu dedikodularla uğraşmıyoruz, biz işimize bakıyoruz. Biz zengin olmak için milletvekili talibi değiliz, biz halka hizmet için milletvekili olacağız” dedi.
Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2011, 15:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73