banner72

Rize'de Suç Oranı Azaldı

Rize İl Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, ilde güvenliğin vatandaşın gündeminde çok fazla yer alacak bir konumda olmadığını söyledi.

Rize'de Suç Oranı Azaldı

Demirtaş, İl Genel Meclisi'nin Rahmi Metin başkanlığında devam eden Kasım ayı toplantısına katılarak, meclis üyelerine çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Rize'de göreve başladığı dönemde 4 projeyi hayata geçirmeyi düşündüğünü ifade eden Demirtaş,''Bunlardan biri olan MOSEBE sisteminin kurulmasını sağladık. O dönemde yaptığımız çalışmada MOSEBE kamerası koyulması gereken 120 nokta belirlemiştik. Ama bunlardan ancak 60'ına kamera yerleştirebildik. Suç ve suçlu ile daha iyi mücadele etmek için diğer belirlenen yerlere de kamera yerleştirilmesi faydalı olacaktır. Çayeli ve Pazar ilçelerinde kurulan MOBESE de faaliyete geçmek üzere'' dedi.

Diğer projelerinin ise yeni emniyet müdürlüğü binası, emniyet müdürlüğü polisevi ve araç ve gereçlerin yenilenmesi olduğunu anlatan Demirtaş, ''Araç gerecimizi önemli ölçüde yeniledik. Emniyet müdürlüğü binası ile polisevinin yapılması konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kısa bir süre içinde bu çalışmalarımızı hayata geçireceğiz'' diye konuştu.

Demirtaş, Rize'de güvenliğin vatandaşın gündeminde çok fazla yer alacak bir konumda olmadığını vurgulayarak, ''İlde 3-4 yıl öncesine kadar mafya yapılanması ve sokakta yaşayan çocuklar ile ilgili şikayetler vardı. Ancak yapılan çalışmalarla bunların önüne geçildi. Okul polisliği faaliyetleri ile okul önlerindeki suçların da önemli ölçüde önüne geçtik'' dedi.

İlde açılan polis okulunun binasında güçlendirme çalışmaların sürdüğünü, ikinci eğitim öğretim döneminde faaliyete geçmesinin hedeflendiğini belirten Demirtaş, şunları kaydetti:

''Okulumuzun 250 öğrencisi Kırşehir'de misafir öğrenci olarak eğitime başladı. Okula gelecek yıl da 250 öğrenci daha alınarak 500 öğrenciye ulaşılacak. Okulun kapasitesi bin öğrenci almaya müsait. Bu nedenle önümüzdeki yıllarda kapasitesinin artması da gündeme gelebilir.''

Toplantı gündemdeki diğer maddelerin görüşülmesinin ardından sona erdi

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2010, 20:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73