banner72

Rize`de vapur keyfi

Rize Denizciler İlköğretim okulu öğrencileri Rize Belediyesine ait vapur`la denizin tadını çıkarttılar.

Rize`de vapur keyfi

Rize Denizciler İlköğretim okulu öğrencileri Rize Belediyesine ait vapur’la denizin tadını çıkarttılar.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafın Rize Belediyesi’ne hibe edilen “Dursun Kaptan” isimli vapur Rizelileri gezdirmeye devam ediyor.

Rize Belediyesi tarafından sosyal amaçlı kullanılan vapur toplu gezilerine Denizciler İlköğretim Okulu öğrencileriyle devam etti.
           

Sabah saatlerinde öğretmenleriyle beraber büyük bir heyecanla Gündoğdu limanına gelen öğrenciler Rize Belediyesi’ne ait “Dursun Kaptan” isimli vapura binerek sahil boyu gezinti yaptılar.

Öğrencileri yola uğurlamak üzere limana gelen Başkan Bakırcı çocukların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Başkan Bakırcı yapmış olduğu açıklamada;


“Bu gemiyi biz Rize’ye kazandırırken Sosyal amaçlı kullanmak üzere teslim aldık ve bu amaçla kullanıyoruz. Deniz şehri olan Rize’de insanlarımız denize hasretti. Birçoğumuzun denize açılma fırsatı yoktu sahillerimizde kullanıma çok müsait değil. Daha önce Ayder ve Ridos’a yapmış olduğumuz Sosyal amaçlı gezilerimiz olmuştu. Şimdi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaşın Belediyemize hibe ettiği bu vapurla insanlarımızı denizimizle buluşturuyoruz. Okullar, Dernekler ve benzer yerlere gemimizi tahsis ediyoruz. İlgi yoğunluğu bu eksikliğin Rize’de yaşandığını gösteriyor. Birileri her ne kadar farklı bir şekilde eleştiri yapsa da gerçek amaç ortada görünüyor” dedi.


Rize sahillerini denizden görme fırsatını yakalayan öğrenciler arkadaşlarıyla bol bol resim çektiler. Kaptan köşkünü sırayla gezen öğrenciler gemi Kaptanından merak ettikleri konularla ilgili bilgi aldılar. Gezi sırasında öğrencilere Rize Belediyesi tarafından kurabiye ile yanında çay ikram edildi.

Gezi esnasında Müzik eşliğinde horon oynayan öğrenciler çok mutlu olduklarını ve daha önce hiç deniz gezintisi yapmadıklarını bu imkânı kendilerine sunan Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı amcalarına teşekkürlerini dile getirdiler.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2010, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73