banner72

Rize'de Yılın Annesi Belli Oldu !

Rize'de 3 ay önce geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden 49 yaşındaki oğlu Mehmet Ali Zengin'in organlarını bağışlayan 71 yaşındaki Ayşe Ağaoğlu, yılın annesi seçildi

Rize'de Yılın Annesi Belli Oldu !
Ağaoğlu’na plaketini Devlet Bakanı Hayati Yazıcı verdi. Rize Gençlik Merkezi tarafından İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde Anneler Günü dolayısıyla bir program düzenlendi.

Programda 10 aday arasından 3 ay önce geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden 49 yaşındaki oğlu Mehmet Ali Zengin’in iki böbreği ile karaciğerini bağışlama kararı alan ve iki hastaya hayat veren 71 yaşındaki Ayşe Ağaoğlu’nun, yılın annesi seçildiği açıklandı.

Ağaoğlu’na plaketini Devlet Bakanı Hayati Yazıcı verdi. Yazıcı, yaptığı konuşmada annelerin hakkının ödenemeyeceğini belirterek yılın annesine aday 10 annenin engelli çocukları için yaptıkları fedakarlıklarla öne çıktıklarını fark ettiğini belirterek şunları söyledi:

"Biz engelli çocuklar için çeşitli düzenlemeler yaptık. Bu kişilerin sağlık ve eğitim hizmetini nasıl alacakları bilinmiyordu. İlk defa Özürlüler Kanunu’nu çıkardık ve özürlüler hukukunu oluşturduk.

Özürlü çocuğunu bakan çalışan annelerin 5 yıl erken emekli olması için yasal düzenleme yaptık. Özürlü çocuğunu bakan aileye ödeme yapmayı sosyal devlet olmanın gereği olarak hayata geçirdik. Bizim onlara çok borcumuz var, diliyorum ki anneler ağlamasın.

İLGİLİ HABERLER:

Ardeşen’li Vatandaş Organlarıyla Hayat Kurtaracak!

Ardeşen'li Zengin'in Karaciğer'i Nakledildi !


Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2011, 19:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73