RİZE'DE YUMRUKLAR KONUŞTU!

Rize nin Güneysu İlçesi nde yapılan Türkiye Genç Erkekler Ferdi Boks Şampiyonası sona erdi.

RİZE'DE YUMRUKLAR KONUŞTU!

Rize’nin Güneysu İlçesi’nde yapılan Türkiye Genç Erkekler Ferdi Boks Şampiyonası sona erdi. Türkiye Boks Federasyonu tarafından 10 siklette düzenlenen müsabakalara 53 ilden 700 sporcu, antrenör ve hakem katıldı.

Güneysu Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen final müsabakalarını Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Turhan Talu, Rize Belediye Başkanı AK Partili Halil Bakırcı, Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç ile Güneysu Belediye Başkanı Ahmet Minder de izledi.

Altın madalya ve şampiyonluk için ringe çıkan genç boksörler, müsabakaları izleyen sporseverlere keyifli anlar yaşattı. Fenerbahçe Spor Kulübü Boks takımından 3 boksör kilosunda şampiyon (52, 56 ve 60 kilo), 3 boksör ikinci, 1 boksörde üçüncü oldu. Şampiyonanın en fazla madalya ve müsabaka kazanan takımı olan Fenerbahçe Spor kulübü Boks Takımı, en başarılı kulüp oldu. Yapılan müsabakalar sonunda kilolarında şu sporcular şampiyon oldu. Bu arada yapılan madalya töreninin ardından Rize Valisi Seyfullah Havımüftüoğlu ile Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı ringe çıkarak, kısa bir boks gösterisi yaptı.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2012, 08:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER