banner72

Rize'li Dağcılar HES İnşaatında Çalışıyor

Rizeli dağcılardan oluşan ekip, hidroelektrik (HES) inşaatlarında yüzlerce metrelik yükseklikte kayaların önüne çelik tel çekip güvenlik önlemi alıyor.

Rize'li Dağcılar HES İnşaatında Çalışıyor

Dağcı Halil İbrahim İsmailoğlu, Çamlıhemşin Doğa Sporları Kulübüne bağlı olarak dağcılık faaliyetlerinde bulunduklarını söyledi.

Dağcılığın zor bir iş olduğunu ifade eden İsmailoğlu, ''Zor koşullarda, kayalara tırmanabilen insanlar olduğumuz için bazı zor işleri de yapıyoruz. Dağcılık faaliyetinin dışında HES inşaatlarında çalışıyoruz. Son olarak Erzurum'un İspir ilçesindeki HES projesinde çalıştık. HES inşaatının yanındaki yaklaşık 50 metre yüksekliğindeki kayalara çelik tel geriyoruz. Böylece kayalardan taş düşüp aşağıda çalışanların hayatını tehlikeye düşmesini önlüyoruz'' dedi.

Yaptıkları işin oldukça tehlikeli olduğunu anlatan İsmailoğlu, ''Bu nedenle güvenlik tedbirlerini en üst seviyede almamız gerekiyor. İple kendimize güvenli bir yere bağladıktan sonra kayalardan aşağıya doğru sarkıp çivi çakıyoruz ve çelik telleri gererek taş düşmesini önlüyoruz. Ekibimiz toplam 10 kişiden oluşuyor'' diye konuştu.


Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2010, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73