banner72

Rize'li Hakan Yılmaz Oyuncu

Kimdir ?

Rize'li Hakan Yılmaz Oyuncu

RİZE’Lİ HAKAN YILMAZ/OYUNCU
6 Aralık 1969 RİZE

Hakan Yılmaz "Gerilim Olur musun?"(2008) adlı programı sunmaktadır.

Filmleri ve dizileri
Yalancı Romantik"(2008)... Ahmet
"Avrupa Yakası" (2008) ... Osman Koçarslanlı
Hababam Sınıfı 3,5 (2006) ... Feza
Şans Kapıyı Kırınca (2005) ... Compere
Uy Başuma Gelenler (2004) ... Hakan
Filler ve Çimen (2001)
"Ayrılsak da Beraberiz" (1999) ... Teoman..

 

Avrupa Yakası’nın ‘moda ikonu’ Şahika’nın kuzeni olarak kadroya dahil olan Osman Koçarslanlı, kısa sürede seyircinin ilgisini çekmeyi başardı. Osman Koçarslanlı’yı canlandıran usta oyuncu Hakan Yılmaz ise ilk kez ezber bozan bir rolle çıktı karşımıza. Çünkü biz onu daha çok jön-komik rollerde görmeye alışıktık. Konuk oyuncu olarak girdiği kadroda kısa sürede kalıcı olmayı başaran Yılmaz’la ‘Avrupa Yakası’nı ve Osman Koçarslanlı’yı konuştuk.

* ‘Avrupa Yakası’ kadrosuna katılışınız çok ani oldu sanki. Nasıl gelişti bu süreç?
Ani oldu çünkü hiç planlı programlı değildi. İki yıldır ‘Avrupa Yakası’ndan beni konuk oyuncu olarak çağırıyorlardı. Ama gelen senaryoya bakınca, benim bir şeyler katabileceğim işler olmadığını görüp kibarca reddediyordum. Ama bir gün Hasibe Eren’le (Makbule) karşılaştım ve ‘Bir rol var, Gülse çok güzel yazdı, konuk oynar mısın?’ diye sordu. Konuk olarak oynamayı istemediğimi söyleyince de ‘Bir oku, çok beğeneceksin’ dedi. O yüzden plansız programsız ve habersiz oldu kadroya katılmam.

SEYİRCİ DE SEVDİ

* Sizi Hasibe Hanım ikna etti yani…
Senaryoyu okuyunca Osman’ın çok ters köşe bir tip olduğunu gördüm. Benim bugüne kadar oynadığım karakterlerin çok dışında bir tipti. Çünkü ben bugüne kadar hep hafif jön, sevimli aile babası konseptinde adamları oynadım. Oynamak isteyeceğim güzel bir rol olduğunu görünce, bir de oyuncuların hepsi arkadaşım, diziyi de çok seviyorum, içinde olmak istedim ve bir bölüm için girdim.

* Bir bölüm için konuk oyuncu olarak girdiniz ama sürekli oyunculardan biri haline geldiniz. Bu nasıl oldu?
Gülse çok memnun kaldı çıkan tipten, ‘Çok hoşuma gitti, Osman çok gerçek bir karakter oldu. Bir-iki bölüm daha yazabilir miyim?’ diye sordu. Ben de ‘Tamam yaz’ dedim. Sonra o biriki bölüm, altı bölüm konuk oyunculuğa döndü. Sonra yapımcıyla konuştuk ve bundan sonra hikayenin getirdiği dönemlerde dizinin içinde olmama karar verdik.

* Son dönemde mafya, kabadayı dizileri ilgi görür oldu. Sizin canlandırdığınız Osman da biraz mafyavari bir karakter…
Aslında Osman mafya da değil, kabadayı da. Zengin bir işadamı ama sert bir adam. Dediğim dedik, ailesine özen gösteren, biraz da çekinilen bir adam. Yani Erdal Acar gibi bir tip. Erdal Acar’ın da öyle bir görüntüsü vardır ya… Osman playboy ama sert bir playboy, Laila playboy’u değil yani…

* Osman korkulacak bir adam değil diyorsunuz yani…
Zaten Osman’daki kabadayılık komik bir unsur. Komedi dizisinin içinde silah kullanırsanız ne kadar kötü olabilir ki? Ancak komik olur. Zaten Osman da hiçbir zaman silahını kötü amaçla kullanmıyor, sadece korkutuyor.

* Ata Demirer, Evrim Akın, Bülent Polat gibi bu diziden ayrılanların çoğu sonraki işlerinde aynı başarıyı yakalayamadı. Bu sizi ürkütmüyor mu?
Yok hayır, zaten ben diziye gireli daha sekiz, dokuz bölüm oldu. Diziden 20 bölüm sonra ayrılsam da hayatımda bir şey değişmez. Ben Hakan Yılmaz olarak girdim bu diziye ve yine Hakan Yılmaz olarak çıkarım. Ama bu konuyla ilgili şöyle bir saptamam var; özellikle komedi dizileri ekip işi oluyor. Yani hiç kimse bireysel bir kahraman değil orada. O diziden kim ayrılırsa ayrılsın her zaman bir alternatifi vardır. ‘Ben bu diziden ayrılırsam dizi biter, reytingler düşer’ diye bir şey yok.

GÜLSE MATEMATİĞİNİ İYİ YAPMIŞ

* Dizinin başından beri Aslı’yla Cem bir çiftti. İlk kez aralarına bir başka erkek giriyor. Bu nedenle seyircinin antipatisini toplamaktan çekindiniz mi?
Bunun matematiğini çok iyi yapmış Gülse. Benden önce Cem’i biraz antipatik yapmış ki, seyirciye ‘Bu Cem de artık sıkıyor’ dedirtmiş ve o anda hayatına başka birisini sokmuş. Ayrıca Osman antipati toplayacak kötü bir adam değil bence. Çok saygılı, Aslı’ya hürmet eden, otururken sandalyesini falan çeken bir adam.

* Bu yönüyle Osman tam da kadınların sevdiği bir tip aslında…
Öyle herhalde. Hatta Aslı bir bölümde, ‘Osman’ın yanında kendimi çok güvende hissediyorum’ diyor ve ailesi çok seviniyor. Türk kadının en başta istediği şey; sevgilisinin ya da kocasının yanında kendisini güvende hissetmektir. Gülse de herhalde bunu vermeye çalışıyor ama bunun antipatik duracağını zannetmiyorum. Bugüne kadar Osman tipiyle ilgili hiç kötü eleştiri almadım mesela.

Bana kameralar kalkmaz!

* Şimdiye kadar ağırlıklı olarak jön oynadınız. İnsan bir süre sonra jön oynamaktan sıkılıyor mu?
Ama ben Kadir İnanır gibi bir jön oynamadım hiçbir zaman, hep jön-komik oynadım. Hiç de sıkılmadım. Ama arada Osman gibi çerezler de çıkıyor. Aslında Osman da jön. Ama komik değil, sert jön.

* Yıllardır oyunculuk yapıyorsunuz ama deyim yerindeyse bir türlü yırtamıyorsunuz. Sizce neden?
Yok ya, ben yırttım aslında, ben kendime göre yırttım yani. Ama yırtmadan yırtmaya fark var tabii. Sürekli magazin programlarında görünmeye, polemiklere girmeye yırtmak diyorsanız, bunu yapmak çok zor değil ki. Ama ben tercih etmem. Ben işini yapan, düzenli bir hayatı olan bir adamım. Herkesin gittiği yerlere ben de gidiyorum, hatta yanımda kişiyle gitsem yine kameralar kalkmıyor çünkü biliyorlar ki benden malzeme çıkmaz. Ama oyunculuk konusunda yırttım tabii, yırtmaz mıyım! Çok sevdiğim bir işi yapıyorum ve çok severek canlandırdığım karakterleri oynuyorum.

Şafak’ın suratı çok komik

* Sizi ilk Şafak Sezer’le beraber, ‘İner misin, Çıkar mısın’da keşfettik. Şafak Sezer’le bir daha hiç aynı projede buluştunuz mu?
Okan Bayülgen’in ‘Televizyon Çocuğu’nda da birlikte skeçler yaptık, sonra hiç aynı projede çalışmadık. Ama çok iyi arkadaşımdır, hala görüşüyoruz. Şafak’ı çok komik buluyorum. Ben asla onun kadar komik olamam. Ben biraz daha Rus suratlı bir adamım çünkü. Şafak çok komik bir surata sahip ve o suratını da çok iyi kullanıyor. Benim güldüğüm birkaç adamdan biridir.

* Birol Güven’in yeni projesi ‘Yatak Odası Hikayeleri’nin başrolünde oynayacaksınız. Nasıl bir dizi olacak?
Bu, Birol’un kitabından yola çıkılarak yapılan bir iş. Komedi olacak ama biraz daha cinsel içerikli esprilerin yer aldığı, prime time’dan sonra yayınlanan bir iş olacak.

www.lazhaber.com


Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2010, 23:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73