banner72

Rizeli, Turist Vekil İstemiyor

Rizeli 50 günlük değil 4 yıl boyunca hakkını savunacak milletvekili istiyor" sözleriyle Ak Parti milletvekili adaylarının 50 günlük tatil için Rize'ye geldiklerini...

Rizeli, Turist Vekil İstemiyor

"Rizeli 50 gün değil 4 yıl boyunca hakkını savunacak milletvekili istiyor" sözleriyle Ak Parti milletvekili adaylarının 50 günlük tatil için Rize'ye geldiklerini iddia eden Cumhuriyet Halk Partisi Rize İl Başkanı Mehmet Aslankaya, Ak Parti milletvekili adaylarının 50 gün sonra Rize'yi unutucaklarını ve onların Rize için birer turist olacaklarını söyledi.

RİZELİ HAKKINI VERMEYENE HAK ETTİĞİ DERSİ SANDIKTA VERECEKTİR

CHP Rize İl Başkanı Mehmet Aslankaya yaptığı açıklamada, Rizelilerin artık seçim zamanlarında 50 gün boyunca Rize'nin bütün haklarını savunacağız yalanlarına aldırış etmeyeceğini ve verilen sözleri yerine getirmeyen iktidar partisine 12 Haziranda sandığa gidildiğinde gereken en iyi cevabı vereceğine inandığını belirtti.

AK PARTİ ADAYLARI RİZE'YE 50 GÜNLÜK TATİL İÇİN GELDİ

ÇAYKUR'U PEŞKEŞ ÇEKTİRMEYECEK VE ÇAYKUR ÖZELLEŞTİRİLMEYECEK

Ak Parti Rize adaylarının 50 günlük tatilini geçirmek için turistik ziyaret amacıyla Rize'ye geldiklerini ifade eden Aslankaya, "bunlar 50 gün sonra bir daha Rize'ye gelmezler. Bugüne kadar Rizelinin hakkını savunmayan, seçim beyanlarında bir kez dahi çay ve Çaykur hakkında herhangi bir kelime etmeyen bu adaylar değil midir kaçak çayı Çaykur alsın diyen" sözleriyle Ak Parti Rize adaylarını eleştirerek CHP'nin iktidar olması halinde Çaykur'un kesinlikle özelleştirilmeyerek bir takım menfaat gruplarına peşkeş çekilmeyeceğini ifade etti.

ÇAYKUR'UN 46 FABRİKASINDA KAPASİTE ARTIRILACAK, YAŞ ÇAYA VERİLECEK FİYATLA ÜRETİCİNİN YÜZÜ GÜLECEK

Aslankaya açıklamasına şu şekilde devam etti: Çaykur’a yeni makine alımı sağlanarak 46 fabrikadaki 6 bin 700 ton olan günlük yaş çay işleme kapasitesi günlük 10 bin tona çıkarılarak üreticinin çayını kontenjansız satması sağlanacak. Kaçak çayla etkin mücadele yapılacak ve kaçak çaylar yakalandığı anda imha edilerek çay üreticisinin alın terinin hakkı korunmuş olacak. Üreticiye verilen destekleme primleri artırılacak ve yaş çay fiyatları üreticinin yüzünü güldürecek seviyeye çıkartılacak.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2011, 07:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73