banner72

Rize'nin 2011 Bütçesi

Rize İl Genel Meclisi Başkanı Rahmi Metin, gelecek yılın bütçesi de dahil olmak üzere son 6 yılda Rize'ye KÖYDES ödenekleri de dahil olmak üzere 170 milyon liranın üzerinde pay ayrılmış olacağını söyledi.

Rize'nin 2011 Bütçesi

Rize İl Genel Meclisi Başkanı Rahmi Metin, yaptığı açıklamada, 2011 yılının bütçesinin Kayım ayında yapılan toplantılar ve yapılan çalışmalarla 20 milyon lira olarak belirlendiğini, ayrıca gelecek yıl Ocak ayında 2 milyon lira ek bütçe yapılacağını, böylece 2011 yılının toplam bütçesinin 22 milyon lira olacağını belirtti.

İlde eğitimden emniyete, tarımdan turizme ve köy hizmetlerine kadar birçok alanda yatırımı öngörülen projelerin kabul edildiğini ifade eden Metin, gelecek yıl kısmen turizm, daha çok ise tarımda üretimi teşvik etmek için alınacak kararlar doğrultusunda teşvik vereceklerini söyledi.

Gelecek yılın bütçesinden köylerdeki altyapı için 5 milyon lira, milli eğitime 3 milyon lira, il özel idaresinin araç parkına 2 milyon lira, il ve ilçe özel idarelerinin personel ve diğer giderleri için de 5 milyon lira ayrıldığını anlatan Metin, ''Ayrıca sosyal hizmetler, turizm, tarım ve emniyet müdürlüklerine bütçenin elverdiği pay ayrıldı. 2011 yılı bütçesinin hayırlı olmasını diliyorum'' dedi.

Metin, İl Özel İdaresi bütçesinin dışında KÖYDES'ten de en az bu kadar ödenek beklediklerini anlatarak, ''Böylece gelecek yılın bütçesi de dahil olmak üzere son 6 yılda ilimize KÖYDES ödenekleri de dahil olmak üzere 170 milyon liranın üzerinde pay ayrılmış olacak. Bu yıl olduğu gibi gelecek yıl da tarım ve turizm alanlarında istihdam oluşturacak projelere destek olmaya devam edeceğiz'' diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2010, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73