banner72

Rize'nin Kaderini Değiştirecek Otoyol

Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (RTSO) Ömer Ofluoğlu, Rize-Mardin otoyolu bittiğinde Rize'nin kaderinin değişeceğini söyledi.

Rize'nin Kaderini Değiştirecek Otoyol

Ofluoğlu, RTSO Sosyal Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, Rize'nin kader projesi olarak adlandırdıkları Rize-Mardin otoyolu projesinin yapılması konusunda, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Rize mitinginde söz verdiğini anımsattı.

Rize'nin, 40 yılı aşkın bir süredir gündeminde olan proje konusunda Başbakana teşekkürler ettiklerini belirten Ofluoğlu, ''Başbakanın verdiği sözleri tuttuğunu çok iyi biliyoruz. Bu nedenle Rize-Mardin otoyolunun yapılacağına inanıyoruz. Bugüne kadar verilen gayretlerin sonucunu aldık. Bundan sonra da projenin takipçisi olacağız'' dedi.

Projenin Rize'ye turizm açısından çok büyük katkı sağlayacağını düşündüklerini vurgulayan Ofluoğlu, ''Rize-Mardin otoyolu bittiğinde Rize'nin kaderi değişecek. Limanımız da işler hale gelecek. Rize hepimizin şehri. Bu nedenle şehrimize yapılacak çalışmalara hep birlikte destek vermeliyiz'' diye konuştu.

Ofluoğlu, proje inşaatına gelecek yıl başlanmasının planlandığını, 4 yılda da Ovit tünelinin bitirilebileceğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2011, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73