banner72

Rize'nin Trafik Sorunu Çözülüyor

AK Parti Rize Milletvekili adayı Nusret Bayraktar, Rize - Dağ dibi yolu için Karayolları Genel Müdürlüğü 2011 yılı için ek bütçe çıkarıldığını söyledi.

Rize'nin Trafik Sorunu Çözülüyor

AK Parti Rize milletvekili adayı Nusret Bayraktar, AK Parti Rize Merkez ilçe başkanı Ali Yazıcı, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı ve AK Parti ilçe teşkilatı üyeleriyle birlikte Merkez ilçe köylerinde esnaf ve vatandaş ziyaretlerinde bulundu.

AK Parti Rize milletvekili adayı Nusret Bayraktar, Rize merkez ilçe köylerinde esnaf ve vatandaş ziyaretlerinde bulundu.

Pehlivantaşı mahallesi, Yol üstü ve Selimiye köylerinde halkın yoğun ilgisi ile karşılanan Bayraktar, çay ocakları ve kıraathanelerde vatandaşlarla sohbet etti.

Karayolları Genel Müdürlüğü 2011 yılı için 6,3 milyar liralık ek proje oluşturduğunu ifade eden Bayraktar, ‘’Devlet Planlama Teşkilatına(DPT)resmi başvuruda bulunan Karayolları Genel Müdürlüğü’nün ek bütçe talebinde, 10 Km’lik Rize-Dağ dibi Yolu bulunuyor. Güney çevre yolu olarak adlandırılan Dağ-Dibi yoluna bu yıl içerisinde başlamış olacağız. Bu yol ile Rize sahilinde sıkışıklık ortadan kalkarak şehrin güneye doğru büyümesi sağlanacak. Güney çevre yolu Rize’nin trafik sorununu çözeceği gibi şehrin imarı yapısında da ciddi bir iyileşmeye neden olacak.’’ diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2011, 08:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73