banner72

Rize'ye 28 BİN TON Asfalt Dökülüyor

İl Genel Meclis Başkanı Rahmi Metin, İl Özel İdaresi olarak 2010 yılında merkez ve ilçelerde 28 bin ton asfalt dökmek üzere program yapıldığını belirtti.

Rize'ye 28 BİN TON Asfalt Dökülüyor

Havaların güzel gitmesiyle beraber asfaltlama çalışmalarına hız veren İl Özel İdaresi ekiplerinin merkez ilçeye bağlı Güzelköy, Dörtyol ve Ambarlık köylerinde yaptığı asfaltlama çalışmalarını İl Genel Meclis Başkanı Rahmi Metin, Merkez İl Genel Meclis Üyesi Aydın Bilsel ve Merkez ilçe şantiye şefi Bayram Çapoğlu ile birlikte yerinde inceledi. Kendi köyü olması sebebiyle Güzelköy’deki çalışmaları incelemek üzere Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı da heyete katıldı.

32583

Yoğun bir şekilde devam eden asfaltlama çalışmaları hakkında değerlendirme yapan İl Genel Meclis Başkanı Rahmi Metin, İl Özel İdaresi olarak bu yıl Rize’nin bütün ilçelerinde yaklaşık 28 bin ton asfalt dökmek üzere bir program hazırlandığını belirterek “Bu program neticesinde karayollarıyla anlaşma yapıldı. Karayollarına malzeme teminini İl Özel İdaresi yapıyor. Bütün ilçelerimizde olduğu gibi bugün de merkez ilçemize bağlı Güzelköy, Ambarlık ve Dörtyol köylerinde asfalt çalışmasını görmekteyiz. Köy Hizmetleri, İl Özel İdaresine bağlandıktan sonra son 15 yıldaki asfalt miktarı bu kadar değildir. Bütün il genelinde 28 bin ton asfalt dökmek ciddi bir rakam. Bir yandan betonlamalar olurken bir yandan da asfalt kaplamalarımız devam ediyor. Bu şekilde beton yollarımızın ömrü 20 – 30 yıl daha uzatılmış oluyor. Vatandaşlarımız ve muhtarlarımız bu hizmetlerden oldukça memnun olduklarını bizlere belirtiyorlar. Havaların da iyi olmasıyla birçok ilçemizde hem beton dökülüyor hem de asfaltlama çalışmaları yapılıyor” dedi.

32584

Köydes projesi kapsamında bu yatırımların Rize’ye kazandırıldığını belirten Metin, “Bu anlamda başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkür ediyoruz. 28 bin ton asfalt demek yaklaşık 35 kilometre beton yolun asfalt kaplanması anlamına geliyor. Yine takriben 250 kilometre de betonlama var olduğunu düşündüğümüz zaman ciddi anlamda bir yatırım yapıldığını görüyoruz. Önümüzdeki yıllarda da hem betonların üzerinin asfalt kaplanması hem de stabilize yolların betonlanması bu şekilde devam edecek. Bu konuyla ilgili çalışmalarından dolayı da Valimiz Seyfullah Hacımüftüoğlu’na, İl Genel Meclis Üyemiz Aydın Bilsel’e ve Merkez ilçe şantiye şefimiz Bayram Çapoğlu’na teşekkür ediyorum” diye konuştu.

32585


Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2010, 12:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73