banner72

Rize'ye Başkent'te Tanıtım

Başkentte 4-7 Mart arasında düzenlenecek ''Rize Turizm, Tanıtım ve Çay Günleri''nde, Rize'nin doğal tarım ürünleri, yemekleri, doğal güzellikleri ve kültürü tanıtılacak.

Rize'ye Başkent'te Tanıtım

''Çayın Başkenti, Türkiye'nin Başkentinde'' sloganıyla gerçekleştirilecek etkinlikte kurulacak standlarda, bal, Laz böreği, pepeçura, çay, fındık, Rize simidi, kırmızı benekli alabalık gibi yöresel ürünler tanıtılacak. Rize el sanatları ürünlerinin de sergileneceği etkinlikte, Ankaralılar organik Rize çayını da tadabilecek.

Horon ekiplerinin gösterileri ile tulum, kemençe ve destan dinletilerinin yapılacağı Rize Turizm, Tanıtım ve Çay Günleri'nde Mustafa Topaloğlu, Gökhan Birben, İsmail Türüt ve Grup Karmate de konser verecek.

''Rizeli Ressamlar'', ''Sizin Objektifinizden Kaçkarlar'', ''Kurtuluş Savaşı'nda Rize'' ve ''Hatıralarda Kalan Rize'' sergilerinin de açılacağı etkinlik kapsamında, Rize'nin yöresel kumaşı ''feretiko'' ve kemençe yapımı da gösterilecek.

Rize Turizm, Tanıtım ve Çay Günleri boyunca her gün yapılacak çekilişte katılımcılar arasından birer kişi Karadeniz turu kazanacak.Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2010, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73