banner72

Rize`ye Kanser Araştırma Merkezi

AK Parti Rize Milletvekili Adayı Hasan Karal seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Seçim çalışmaları kapsamında Güneysu ilçesine bağlı köyleri ziyaret eden Hasan Karal, köylüler tarafından yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Rize`ye Kanser Araştırma Merkezi

Türkiye’nin en modern kanser araştırma hastanesini Rize’de yaptıklarını ifade eden Hasan Karal, ‘’Sayın başbakanımız bu hastanemize 20 trilyonluk cihaz gönderiyor. Özellikle kanserli hastalarımız kemoterapi almak için Trabzon ve Ankara’ya gitmek zorunda kalıyordu. Bir sürü sıkıntı çekiyorlardı.

Tıp fakültemizin yanında 80 yataklı kanser araştırma hastanemizde bu tedavileri yapacağız. Biz iktidara gelmeden önce 2002 yılında 66 tane uzman doktor vardı. Şu anda sadece 120 tane doçent ve profesör var. Uzman doktorlar hariç. 650 tane yardımcı sağlık personeli vardı. Şimdi ise bin 150 tane var. Türkiye’nin en önemli doktorları, kalp damar cerrahları geldiler ve Rize’de o sistemi kurdular. Son 2 yılda Rize tıp fakültesinde 800 tane kalp ameliyatı yapıldı. Bunların hepsi de şifa buldu. 8 bin tane anjiyo yapıldı. Bir kalp ameliyatı işçin Ankara’ya ve İstanbul’a gidiyorduk. En az 10 ve 20 milyar masraf ediyorduk. Ama şimdi komşuya gider gibi gidiyorsunuz ve hiçbir masraf da etmiyorsunuz. ’’diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2011, 07:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73