banner72

Saadet Partili adaylar Pazar'da

Pazar İlçesine çıkartma yapan Saadet Partisi Milletvekili Adayları büyük bir ilgiyle karşılandı.

Saadet Partili adaylar Pazar'da

Pazar halkının yoğun katılımıyla  geçen seçim irtibat bürosu açılışında konuşma yapan Milletvekili adaykarı Cemil Çolak ve Sait Eksilmez’in konuşmaları zaman zaman alkışlarla kesildi.

Siyasi Mücadelelerini Seyit Çavuşun Çanakkale’de ki  mücadelesine benzeten Milletvekili Adayı Sait Eksilmez, “Şu televizyonları halkımız bir ay izlemese AKP barajı bile geçemez. Onun için şuurlu olmamız lazım millet olarak. Seyit çavuş Çanakkale’de nasıl mücadele etti, bu gemiler bu boğazı geçerse namusumuz ayaklar altına alınır dedi, devlet elden giderse dinimizde elden gider dedi ve gözlerini kapadı 275 kg ağırlığında ki mermiyi kaldırım topun namlusuna sürüyor ve düşman gemileri boğazı geçemiyorlar. Ve Çanakkale geçilmez oluyor, bir destan yazılıyor. Bizim yaptığımız iş seyit çavuşun yaptığı iştir. Bizler onun evlatlarıyız ve onun mermiye sarıldığı gibi bizde davamıza sarılacağız ve ülkemizi bu zilletten kurtaracağız” ifadelerini kullandı.

Açılışta bir konuşma yapan Milletvekili Adayı Cemil Çolak hükümetin çay politikasını eleştirerek,  “buradan soruyorum diğer partilere siz IMF’ye sormadan çaya fiyat verebilir misiniz? IMF 5 kuruş vereceksin dediği zaman bunu onlar 6 kuruş yapabilirler mi? IMF bize Çaykuru özelleştirin, çayı ve fındığı  sökün diyor ama Gürcistan’a  ekin diyor. Hiç Avrupa ve Batı sana iyi bir rüya görür mü?” dedi.

Erbakan Hükümetinin 11 ayda yaptığı hizmetleri Ak Parti iktidarının 9 yılda yapamadığını ifade ederek hükümete yüklenen Çolak, “Erbakan hocamız çaya yüzde 112 verdi bu AKP hükümeti verdimi ?yok.  İşçiye, memura, emekliye, dula, yetime en büyük zamları verdi, bu hükümet verdi mi? Yok.  Eşel- mobil sistemini kurdu hocamız, halkımız enflasyona ezilmesin diye, AKP hükümetinin böyle bir uygulaması oldu mu? Yok. Bağkur emeklisine 54. Erbakan hükümeti yüzde 300 verdi AKP hükümeti ne verdi? Hiçbir şey. Onun için biz AKP ile aynı olmamız mümkün değildir. Aramızda dağlar kadar fark var” dedi.

Ak Parti teşkilatlarını organize sanayi bölgesini ve tersaneyi Rize’ye kazandıramadıkları için becerisizlik ve başarısızlıkla suçlayan Çolak, “Buradan sesleniyorum hiç kimse Sayın Başbakanın kanatları altına  sığınmasın. Her şeyi başbakan yapmaz. Şimdi sayın bakan aday olarak geldi Rize’yi bilir mi, nüfusunu bilir mi bilmiyorum. Yıllarca il başkanlığı yapan arkadaşımız şimdi Milletvekili Adayı. Şu Rize’mize bir  tersaneyi ve organize sanayi bölgesini kazandıramadılar. Bu ikisini Rize’mize kazandırmış olsalardı ortalama 25 bin kişinin iş sahibi olması demekti. Bunu dört ile çarparsanız 100 kişi buradan ekmek yiyecekti. Bir daha ki seçimde Rize’nin milletvekili sayısı 4’e yükselecekti. Biz bu hakikatleri söylüyoruz iftira atmıyoruz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2011, 13:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73