banner72

Safranbolu'da bayram bereketi

Tarihi konaklarıyla ünlü Karabük'ün Safranbolu ilçesine, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde yaklaşık 80 bin turistin geldiği bildirildi.

Safranbolu'da bayram bereketi

Safranbolu Turizm İşletmecileri Dernek Başkanı Hüseyin Ünal, düzenlediği basın toplantısında, bayram süresince 2 bin 200 yatak kapasiteli otel ve pansiyonların tamamının dolduğu ilçelerinde son 5 yılın en yoğun günlerini yaşadıklarını söyledi.

Özellikle, turistlerin, Ankara, İstanbul, İzmir, Sakarya, Bartın, Zonguldak, Bursa, Kocaeli ve Bolu'dan özel araçları veya turlarla geldiğini anlatan Ünal, şöyle konuştu: ''Safranbolu'yu tercih eden yerli ve yabancı turistler, esnafın da yüzünü güldürdü. Günübirlik ve konaklamalı olmak üzere yaklaşık 80 bin kişiyi ağırladık. Bu sayının yaklaşık 3 bin kadarını yabancı turistler oluşturdu. İlçede bulunan otel ve pansiyonların tamamı aylar öncesinden doldu. Bayram süresince 130 tondan fazla lokum tüketildi. İlçe halkı ve esnafımız turistlerimizi en iyi şekilde misafir etti, ayrıca belediyemiz acente ve özel çalışanlar olarak rehber hizmet verdi. Önceden alınan tedbirler sonucunda sorunsuz bayram geçirdik. Özellikle fuarlarda yapılan tanıtımlar sayesinde ilçemiz her geçen yıl daha fazla turist ağırlıyor. Tanıtım çalışmalarımıza ara vermeden deva edeceğiz.''

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2010, 21:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73