banner72

Sağlık Müdürlüğü Tedbirli

Kar yağışı nedeniyle yolu kapanan köylerde bulunan hamileler ile diyaliz hastaları, Rize İl Sağlık Müdürlüğünce, hava şartları düzelene kadar kent merkezinde misafir edilecek.

Sağlık Müdürlüğü Tedbirli

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, makamında düzenlediği basın toplantısında, Rize genelinde iki gündür kar yağışının etkili olduğunu, pek çok köy yolunun ulaşıma kapandığını söyledi.

Köylerde bulunan ve diyalize girecek hastalar ile hamilelerin kar yağışı nedeniyle zor durumda kalabildiklerini ifade eden Tepe, ''Paletli kar ambulanslarımızı ve diğer ekiplerimizi bu kişiler için seferber ettik. Zor durumda olanlar 112'yi arayarak yardım isteyebilirler'' dedi.

Dr. Tepe, diyaliz hastası olanlar ile hamile olup doğumuna bir aydan az kalan kadınların kayıtlarının, aile hekimleri aracılığıyla kendilerinde mevcut olduğunu bildirerek, şunları söyledi: ''Bu durumda olanlarla temasa geçip, istemeleri durumunda kendilerini il merkezinde misafir edebileceğimizi söylüyoruz. İl merkezinde yakınları olanların bu kişilerin yanında kalmalarını tavsiye ediyoruz. İstemeleri durumunda hava şartları düzelene kadar diyaliz hastalarını hastanelerimizde misafir edeceğiz. Hamileleri de öğretmenevi ve sağlık müdürlüğümüzün misafirhanesinde ağırlayacağız. Bu kişilerden herhangi bir ücret almayacağız.'' 

Hamileler ile diyaliz hastalarını bilgilendirme çalışmalarına başladıklarını belirten Tepe, şu ana kadar üç hamilenin, il merkezinde kalmak için kendilerine başvurduğunu kaydetti.Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2010, 21:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73