banner72

Sağlık Sen'de Kan Değişimi

Memur Sen Konfederasyonu Sağlık Sen Rize Şubesi Olağanüstü 2. Kongresini gerçekleştirdi. Kongrede yeni başkan ve yönetim kurulunu seçimi yapıldı.

Sağlık Sen'de Kan Değişimi

Yusuf Korkmaz başkanlığındaki Sağlık Sen Rize Şubesi yönetiminde nöbet değişikliği yaşandı.

Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde 2. Olağan Kongresini gerçekleştiren Sağlık Sen Rize Şubesi'nde tek listeyle gidilen kongredeki seçim sonucunda Muhammet Yazıcı Sağlık Sen Rize Şubesi'nin yeni başkanı seçildi. 150 kongre üyesi seçmeninden 117'sinin oy kullandığı Sağlık Sen Rize Şube Başkanlığı seçimlerinde Muhammet Yazıcı 112 oyla başkan seçildi. Oylamada 4 geçersiz, 1 de boş oy yer aldı.

Kongreye Memur Sen Rize İl Başkanı Enver Toprak, Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı Ali Yazıcı, Saadet Partisi Rize İl Başkanı Cemil Çolak ile esi il Başkanı Hasan Uzun,Diyanet Sen Rize Şube Başkanı Recep Şafak, Bembir Sen Rize Şube Başkanı Resul Usta, davetliler ve Sağlık Sen üyeleri katıldı.

b2.20101031185153..jpg

Memur Sen Rize İl Başkanı Enver Toprak'ın divan başkanlığına, İsmet Sivrikaya ile Seyfettin Afacanlar'ın Divan üyeliklerine seçildiği kongrede açılış konuşmasını Sağlık Sen Rize Şubesi Eski Başkanı Yusuf Korkmaz yaptı.

enver-toprak.jpg

Korkmaz yaptığı açılış konuşmasında "Bizler bu görevi alırken bu yükün ağır olduğunu bilemiyorduk. Zamanla ne derece bu yükün ağır olduğunu anladık ve bu davaya daha sıkı bağlandık. Sendikacılık fedakarlık isteyen, zaman isteyen, en önemlisi güven ve sabır isteyen bir harekettir. 2000'li yılların başında Rize'de 7 kişi ile başladığımız bu çalışmada Elhamdülillah üye sayısımızı 650-700'lere taşıdık. Türkiye genelinde ise 2001 yılında 1850 civarında olan üye sayımız bugün 120 binnlere ulaşarak sağlıkta en büyük tek yetkili sendika Sağlık Sen oldu." dedi.

Bu zaman diliminde sendikanın bugünkü konumuna gelmesinde emeği geçen, genel merkezinden en ücra sağlık ocağına kadar çalışan üyelere teşekkürlerini ifade eden Korkmaz sözlerini şöyle sürdürdü: Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının haklarının korunması ve geliştirilmesi için kurulan ve kurulduğu günden itibaren çok büyük kazanımların altına imza atan Sağlık Sen bu yolda mücadelesini sürdürecektir. Etkili ve başarılı girişimleriyle kamuoyunda adından sürekli bahsettiren sendikamız, söylem ve eylemleriyle de ülkemizde demokratik ve sivil bilincin yerleşmesinde çok büyük katkılarda bıulunmuştur ve bulunmaya da devam edecektir.

yusuf-korkmaz.jpg

Bu çalışmalarıyla beraber Sağlık Sen sağlık çalışanları için vazgeçilmez bir adres olmuştur. Sendikal mücadeleyi yürüten arkadaşlarımız çok önemli kutsi bir görevi de ifa etmektedirler. İnsanın içinde bulunduğu ve direkt olarak insanı ilgilendiren tüm değerler bizim için kutsaldir ve herşeyin üstündedir. Sendikal hareket aynı zamanda sivil toplum hareketinin de öncüsü ve vazgeçilmezidir. Bu anlamda Sağlık Sen sivil toplum hareketine zarar verecek ve bu hareketi sekteye uğratacak her türlü söylem ve eylemin karşısında durmuştur. Yeni bir sivil anayasa, eğitim ve sağlık çalışma hayatının önündeki tüm kısıtlama ve engellerin kaldırılması, herşeyin inandığı şekilde yaşama hakkının vazgeçilmez bir hak olduğunun kabul edilmesi Sağlık Sen olarak beklentilerimizdir.

b6.jpg

Konuşmasının son bölümünde 10 yıla yakın bir süredir Sağlık Sen Rize Şubesi'nde görev aldığını sözlerine ekleyen Sağlık Sen Rize Şube Eski Başkanı Yusuf Korkmaz üyelerden helallik isteyerek konuşmasını şu şekilde tamamladı: "Değerli arkadaşlar; Yaklaşık 10 yıla yakın bir süre hizmet ettiğim Sağlık Sen Rize Şube başkanlığı'ndan ayrılırken bilerek ve isteyerek hiçbir arkadaşımın kalbini kırmamaya dikkat ettim. Bu göreve tam anlamıyla layık olmazsak da davamızı bugünlere kadar taşıdık. Bu vesileyle ben hakkımı helal ediyorum, üyelerimizin de haklarını helal etmesini diliyorum. Gelen arkadaşlarımızın bu işi bizden daha iyi yapacaklarına inanıyorum. Şimdiden yeni yönetimdeki arkadaşlara başarılar dilerken 1999 - 2000 yıllarında Sağlık Sen Rize temsilciliğinde başladığımız sendikal mücadelede bizlerin yanında olan kurucu yönetim kurulu üyelerimiz Muhammet Yazıcı, Ali Çelik, İsmail Kuk, İlyas Biberoğlu, Cafer Özkul, Hakkı Keleş'e, 2007 yılı 1. Olağan genel Kurulda görev alan Muhammet Yazıcı, Recep Orhan Akıncı, Kurban Meral, Temel Birinci, Aysel Engin, Suat Cömert, Ali Çelik kardeşlerime, denetleme ve disinlin kurulu üyelerime, il-ilçe, hastabe temsilcilerime daha da önemlisi görev almayıp üye olup bizlere destek olan tüm arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimi arz ediyorum."

Korkmaz'ın konuşmasından sonra Divan Başkanı Enver Toprak kısa bir konuşma yaparken Yönetim Kurulu Üyesi Suat Cömert, faaliyet ve denetleme kurulu raporlarını,  Ali Çelik ise bilanço raporlarını okudu. 

Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı Ali Yazıcı, Saadet Partisi Rize İl Başkanı Cemil Çolak, Diyanet Sen Rize Şube Başkanı Recep Şafak ve bembir Sen Rize Şube Başkanı Resul Usta dilek ve temennilerinden oluşan kısa birer konuşma yaptılar ve oylamaya geçildi.

150 kongre üyesi bulunan Sağlık Sen Rize Şube Başkanlığı'nda tek liste ile gidilen seçim sonucu başkanlığı kazanan Muhammet Yazıcı ise yaptığı konuşmada "Bugün nöbet değişimi yaşıyor isek; sadece ve sadece sizlerin şahsıma, yönetim kuruluna, denetleme kuruluna ve disiplin kurulunda bulunan arkadaşlarıma gösterdiğiniz teveccühten dolayıdır. Şahsım, yönetim kurulum ve diğer birimlerde bulunan arkadaşlarım adına teşekkür ederim" dedi.

muhammet-yazici.jpg

1998 yılından bugüne kadar gelinen süreçte beni ve arkadaşlarımı desteklemekten geri durmayan değerli Sağlık Sen sendikamızın değerli temsilcileri koltuğa oturmak kilişe sahibi olmak için değil sadece ve sadece siz değerli üye ve delegelerimize elimizden geldiğince kanunlar doğrultusunda yardımlarda bulunarak, Türkiye'nin en büyük ailesi olan Sağlık Sen sendikamızı Allah nasip ederse 2011 sayımlarında Rize'de 1. sendika olarak tarihe yazdırmak istiyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle diyorum ki artık bir üyeye değil, Fındıklı'dan İkizdere Sağlık Evi'ne varıncaya kadar her an her üyeye, üyenin her türlü sorununu kendi sorunumuz, her türlü dertlerini de kendi derdimiz olarak kabul edip öyle çalışacağız.

Yazıcı sözlerine şöyle devam etti: Bizler çözümü alkışlayan çözümsüzlüğü çözüme getiren, dikleşen değil dik duran olacağız. Çok değerli divan ve Mmeur Sen İl Başkanım; Bizler bu göreve layık görüldüysek ve görevi yerine getirmek için sizlerin deneyimine ve tecrübelerinize ihtiyacımız vardır.

Değerli Sandık sen üyelerinin de bizlere karşı olumlu ve yapıcı eleştirilerine ihtiyacımız vardır. Sağlık Sen Sendikamızın değerli üyelerinin hepsi kardeştir ve bu böyle bilinmelidir.

b4.20101031190410..jpg

Şahsım ve yönetim kurulu bundan böyle sizlerin emrindedir. Sizlerin söyledikleri bizler için birer emirdir. Bizlerin arasına adı, şanı ve kilişesi ne olursa olsun hiçkimse nifak sokamaz ve sokamayacaktır. Kongremize katılım konusunda göstermiş olduğunuz teveccüh ve ilgiden dolayı şahsım ve sendikam adına teşekkürlerimi sunarım.

Sağlık - Sen Rize Şubesi 2. Olağan Genel Kurul Yönetim Kurulu

b1.20101031185209..jpg

Yönetim Kurulu Asil Üyeler

1-Muhammet YAZICI
2- Erkan ÇELİK
3- Selime KABAOĞLU
4- Mevlüt OKUTAN
5- Mustafa ÇELİK
6- Nihat AKSU
7- İsmail YILMAZ

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler

1- Ali ÇELİK
2- Halil İbrahim KOTİLOĞLU
3- Ramazan AKATİN
4- Nihat ENGİN
5- Ali Rıza ALTUNTAŞ
6- Ersoy USTA
7- Fatma UZUNMEHMETOĞLU

Denetleme Kurulu Asil Üyeler

1- Mustafa HACIFAZLIOĞLU
2- Aysel ENGİN
3- Mehmet AVCI
4- İlyas BİBEROĞLU
5- Murat VAR

Denetleme Kurulu Yedek Üyeler

1- Mehmet GÜNER
2- Barış BAYRAKTAR
3- Ahmet BAYNAZOĞLU
4- Hakkı KELEŞ
5- Adnan AYDIN

Disiplin Kurulu Asil Üyeler

1- Yusuf KORKMAZ
2- Kurban MERAL
3- Suat CÖMERT
4- Osman YILMAZ
5- Seher Aziret GETİR

Disiplin Kurulu Yedek Üyeler

1- Nazım GÜN
2- Ahmet BEYAZAL
3- İsmail YAŞAR
4- Necati ÇAKIR
5- Abdullah ASLAN

Üst Kurul Delegesi : Yusuf KORKMAZ

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2010, 20:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73