banner72

Sakarya'daki Rizelilere Modern Bina

Sakarya Rizeliler Kültür ve Dayanışma Derneği; kendisine ait üç katlı müstakil hizmet binasına kavuştu.

Sakarya'daki Rizelilere Modern Bina

Sakarya'da 1995 yılından beri hizmet veren Sakarya Rizeliler Kültür ve Dayanışma Derneği; Adapazarı Yenidoğan Mahallesi Yan Sokak'taki kendisine ait müstakil yeni hizmet binasına kavuştu.

Rize kültürünü Sakarya'da yaşatmak için var olduklarını belirten Dernek Başkanı Ahmet Aygün; "Sakarya'da yaşayan Rizeliler olarak, üyelerimize daha iyi hizmet vermek için, yeni hizmet binamızla birlikte aktif çalışmalara kaldığımız yerden tekrar başlayacağız. Derneğimizin üç katlı olan hizmet binamızın giriş katında Çay-Kur çay salonu, ikinci katında idare binası (başkanlık, yönetim, toplantı salonu) üçüncü katında ise yöresel yemekler restoranımız bulunmaktadır. Her zaman sosyal olacak olan hizmet binamıza tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz" dedi.

1.20101115173549..jpg

Dernek binasında bir araya gelen Sakarya Rizeliler Derneği yöneticilerinden Ahmet Aygün, Ahmet İpçioğlu, Nevzat Berber, Yunus Özçelik, Cem Çelebi ve Gürcan Özdemir, Burhan Aygün ve Mustafa Salihoğlu; yeni dernek binasında ilk çaylarını içerek, yapmayı planladıkları çalışmalar ile ilgili, karşılıklı fikir alışverişinde bulundu Tüm Hemşerilerin Kurban Bayramı'nı kutladığını belirten Başkan Aygün; 17 Kasım Çarşamba günü saat: 16.00'da dernek binalarında gerçekleştirecekleri bayramlaşma programına tüm Rize ve Sakarya halkını beklediklerini söyledi.

2.20101115173601..jpg

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2010, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73