banner72

Şampiyonluk Yarışı Artvini Karıştırdı !

Artvin Trabzonspor Derneği Başkanı Tolga Gül'ün Fenerbahçe Ankaragücü maçı sonrası yaptığı basın açıklamasının ardından Artvin Fenerbahçeliler Derneğinin cevabı gecikmedi.

Şampiyonluk Yarışı Artvini Karıştırdı !

Basın açıklamasında Başkan Avukat İzzet Varan’ın yanı sıra Başkan Yardımcısı İsmail Mete Akın, Dernek Mali Sekreteri Bahattin Altuntaş, Basından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Namık Koçak da hazır bulundu. Başkan Avukat İzzet Varan, Trabzonspor Derneği Başkan Gül’ün açıklamalarını şık bulmadığını, talihsiz bir beyanat olarak değerlendirerek şu açıklamalara yer verdi.

“Bugün 19 Mayıs. Ulu Önder Atatürk’ün emperyalist dünyaya meydan okuduğu ve Ulusal Kurtuluş Savaşımızın meşalesinin yakıldığı gündür. Bugün Gençlik ve Spor Bayramıdır. Tüm gençlerimizin bayramını kutluyor, geleceğimizi emanet edildiği gençlerimize başarılı yarınlar diliyorum.

SAYIN AZİZ YILDIRIM’IN ELEŞTİRİLMESİ BİR TARAFTAR DERNEĞİ’NİN İŞİ DEĞİLDİR!

Bu basın açıklamamızın nedeni; hem 19 Mayıs’ı kutlamak, şehit ve gazilerimize şükranlarımızı sunmak, hem de dün Artvin’in yerel gazetelerinde yer alan Artvin Trabzonsporlu Taraftarlar Derneği Başkanı Tolga Gül’ün  yapmış olduğu basın açıklamasına yanıt vermek amacıyla yapılmaktadır.

Fenerbahçe Spor Kulübü büyük bir camiadır. Spor, dostluk, kardeşlik ve barışa hizmet aracı olarak görürüz. Hiçbir takımın taraftarını küçümsemez, ancak kendi taraftarımızın hakkını da sonuna kadar koruruz. Biz Trabzonspor Başkanı Sayın Sadri Şener’i güzide bir kulübün başkanı olarak görür, kendisine gerekli saygıyı gösterir ve dernek olarak onu eleştirmek haddimize düşmez. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Başkanı Sayın Aziz Yıldırım’ın da yerel gazetelerde eleştirilmesi bir taraftar derneğinin işi olmadığını düşünürüz.

Amacımız ülkemizde sporun ve futbolun gelişmesine katkıda bulunmak ve gençlerimizin bazı kötü alışkanlıklarını derneklerimiz ve kulüplerimiz aracılığıyla önlemek, sağlıklı, zeki gençlerimizin topluma örnek şekilde yetişmelerini sağlamaktır.

Biz Artvin Fenerbahçeliler Derneği olarak Fenerbahçe şampiyon olduğunda formalarımız ile kutlamalar yaparız. Sadece taraftarlarımızla değil, tüm Artvin halkıyla birlikte kutlarız. Şampiyon olamadığımız zamanlarda şampiyon olan takımın taraftarını kutlar ve sevincine ortak oluruz.

Ancak başka takım şampiyon olunca sırf Fenerbahçe’ye inat kutlama yapanlara da diyecek sözümüz olsa da sporun barış, kardeşlik ve dostluk olduğunu düşünerek susma hakkımı kullanırız.

AÇIKLAMAYI ETİK BULMADIK!

Artvin Trabzonsporlu Taraftarlar Derneği’nin yapmış olduğu basın açıklamasını bu açıdan etik bulmuyoruz. 2006 ve 2010 futbol sezonunda son maçlarda şampiyonluğu kaybeden bir takımın taraftarları olarak futbolda dönen veya dönebilecek kirli işlerin en ağır faturalarını ödemiş takım olarak futbol ve spordaki kötü işleri başta bizler kınarız. Fenerbahçe Futbol takımının oynadığı futbol ortadır. Oynadığı futbolla da şampiyonluğu en çok hak eden takımdır. Lig başından bu yana Fenerbahçe’ye yapılan haksızlıklara ses çıkarmayanların oynanan güzel futbolu gölgelemeye kimsenin hakkı yoktur.

Yapılan bu tür talihsiz açıklamalar nedeniyle; gençlerimizin ve taraftarlarımızın sokakta çatışmasını istemiyoruz. El ele kol kola şampiyonlukların kutlanması için dernek yönetimi olarak tüm gayreti gösteriyoruz ve göstereceğiz. Süper Lig’de son haftaya girilmiştir.

ŞAMPİYONLUK YARIŞI FENERBAHÇE İLE TRABZONSPOR ARASINDA GEÇMEKTEDİR.

Yarış Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında geçmektedir. Biz şampiyon olmak istiyoruz. Kutlamalara sadece Trabzonsporlu taraftarları değil, tüm takımların taraftarlarını hoşgörü ve nezaket kuralları içerisinde davet ediyoruz. Ancak Trabzonspor şampiyon olursa da onların kutlamalarına formalarımızla gelir, dostluk ve kardeşlik içerisinde sevinçlerine ortak oluruz. Fenerbahçeli olmak bunu gerektirir. Bunun için Fenerbahçeli olmak ayrıcalıktır.” dedi. 

Artvin Fenerbahçeliler Derneği Başkan Yardımcısı İsmail Mete Akın da Fenerbahçe formasının son derece temiz bir forma olduğunu belirterek şunları söyledi;

“Trabzonspor Taraftarlar Derneği Başkanı Tolga Gül’ün açıklamaları şık olmamıştır. Biz 25 milyonluk bir camiayız. Konuşurken dikkat etmek gerekiyor.”dedi.

Dernek Mali Sekreteri Bahattin Altuntaş ise yapılan açıklamayı talihsizlik olarak niteleyerek hukuki yollara başvurmak için gerekirse merkezden yetki isteyeceklerini belirterek şunları söyledi; “Trabzonspor Taraftarlar Derneği Başkanı Tolga Gül’ün yapmış olduğu açıklamalar maalesef hepimizi üzmüştür. Biz Merkezden izin isteyip hukuki olarak hakkımızı arayacağız. Kazandığımız tazminat ile de öğrencilere burs vereceğiz. Çünkü verilen beyanatlar, yapılan açıklamalar hakaret içermektedir” dedi.

Son olarak Artvin Fenerbahçeliler Derneği Basın Sözcüsü Namık Koçak yapılan basın açıklamasından duyduğu üzüntülerini dile getirdi.

Trabzonspor Taraftarlar Derneği Başkanı Tolga Gül’ün bu açıklamalarından futbol hakkında bilgisiz olduğunun anlaşıldığını belirterek şunları ifade etti;
”Fenerbahçe Ankaragücü maçı sonrası Artvin Trabzonspor Taraftarlar Derneği Başkanı Gül’ün yaptığı basın açıklaması talihsizliktir. Bütün spor programlarında penaltıların doğru olduğu söylendi. Maçın hakemine laf ediliyor, Başkan’ın hakemlik hakkında ne kadar bilgisi vardır? Kullanılan dil ve üslup gerçekten amacını aşıyor. Biz kanuni haklarımızı kullanacağız. Hiçbir takımın taraftarına veya herhangi bir takıma hiçbir Dernek Şubesinin hakkı yoktur. Biz burada bize karşı yapılan haksız eleştiriye karşı cevap hakkımızı kullanıyoruz. Artvin Fenerbahçeliler Derneği olarak yapılan bu talihsiz açıklamayı bir kez daha kınıyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2011, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73