banner72

Samsun'da 38 gözaltı

Samsun'da süpürge operasyonunda tutuklu sayısı 38 e yükseldi

Samsun'da 38 gözaltı

Samsun polisinin düzenlediği ve 36 kişinin tutuklandığı "Süpürge" adlı çete operasyonu kapsamında bugün Samsun Adliyesi'ne sevk edilen 2 kişi daha tutuklandı.

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'nın koordinesinde Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün 14 ay süren teknik takip sonucu düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 34 kişi 19 Aralık 2009'da, 1 kişi 8 Ocak'ta, 1 kişi de 28 Ocak'ta tutuklanmıştı. Çeteyle bağlantısı olduğu iddia edilen ve bir başka suçtan Bafra Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan H.K.D. (24), 10 Şubat'ta Samsun Kapalı Cezaevi'ne nakledildi. Operasyonu yöneten savcının talimatı doğrultusunda Samsun Adliyesi'ne sevk edilen H.K.D., nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Savcı, bir üst mahkemeye itirazda bulunarak H.K.D.'nin yeniden tutuklanmasını talep etti. Üst mahkemenin savcının kararını olumlu bulması üzerine H.K.D., bugün yeniden Samsun Adliyesi'ne sevk edildi. H.K.D., 'Süpürge' operasyonu kapsamında tutuklanarak Samsun Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

Aynı operasyon kapsamında aranan ve Çorlu'da vatani görevini yaptığı öğrenilen D.A.Ç. da gözaltına alınarak tutuklandı. Çorlu Askeri Cezaevi'nden bugün Samsun Adliyesi'ne sevk edilen D.A.Ç., organize savcısına operasyonla ilgili ifade verdikten sonra sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuklanarak Samsun Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.
'Süpürge' operasyonu kapsamında bugün tutuklanan 2 kişi ile birlikte tutuklu sayısı 38'e çıktı. Operasyonla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.


Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2010, 21:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73