banner72

Samsun'da domuz avı

Samsun'un Çarşamba ilçesine bağlı Çelikli köyünde tarım arazilerine zarar veren 8 yaban domuzu avcılar tarafından vuruldu.

Samsun'da domuz avı
Köylüler domuzların sürü halinde köylerine kadar indiğini ve tarlalarına gidemediklerini dile getirirken, avcılardan da köylülere destek geldi. Domuzların arazilerine zarar vermesi nedeniyle köylüler nöbet tutmaya başladı, ancak bir sonuç alamayınca Çarşamba Avcılar Derneği Kulübü üyelerinden yardım istediler. Avcılar ile birlikte köylülerin yaptığı domuz avı sonuç verdi ve 8 yaban domuzu öldürüldü. 

Yaban domuzlarının köylerine son birkaç yıldan bu yana sürekli geldiğini ve bu yıl daha çok yaban domuzunun köylerindeki sera ve mısır tarlalarına zarar verdiğini dile getiren Çelikli Köyü Muhtarı Faruk Sezer, "Azalar, profesyonel avcılar ve köylüler aracılığıyla başlayan domuz avında tam 8 adet yaban domuzu vuruldu. Domuz avuna Çarşamba Avcılar Derneği üyeleri ile birlikte profesyonel avcılardan oluşan 50'yi aşkın kişi katıldı. Domuzları vurmak için tüfeğini eline alıp gelen köylüler de avcılara destek verdi. Sonuçta 8 domuz öldürüldü" dedi.
Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2010, 20:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73