banner72

Şehit Osman Kulaber'in Naaşı, Ardeşen de

Ağrı'nın Patnos ilçesindeki 34. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı'nda vatani görevini yapan Osman Kulaber hayatını kaybetti. Kulaber Ailesinin evin tek oğlu olan Osman Kulaber’in ölümündeki sır perdesi de aralanmaya devam ediyor.

Şehit Osman Kulaber'in Naaşı, Ardeşen de
Edinilen bilgiye göre, sabah sporunda rahatsızlanıp istirahat için koğuşuna geçen er Kulaber, yattığı üst ranzadan düşerek yaralandı. Tugay revirine kaldırılan Kulaber, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

Patnos Devlet Hastanesi morguna kaldırılan Kulaber'in cenazesinin, askeri savcılığın yapacağı otopsiden sonra Trabzon Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Trabzon adli Tıp Kurumu tarafından alınan numuneler Ankara Adli Tıp kurumuna gönderdi. Bu arada Adli Tıptan alınan ilk bilgilere göre Osman Kulaber’in kalp krizi geçirerek vefat ettiği, kesin raporunda 15 gün sonra çıkacağı belirtildi.

Er Osman Kulaber’in naaşı ise Trabzon’dan Ardeşen Devlet Hastanesine gönderildi. Ardeşen Devlet Hastanesinden de baba ocağı olan Ardeşen Aşağıdurak köyüne götürüldü.

FACEBOOK DETAYLARI
Şehit Osman Kulaber’in sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki bazı bilgilere göre, Kulaber askere gitmeden önce Jisibi ve eder gibi iş makinesi araçları kullandığı ve son derece çalışkan biri olduğu biliniyor.

16 Ekim 1989 yılında dünyaya gelen Osman Kulaber 16 Ekim’deki doğum günü mesajlarında Baba Recep Kulaber Oğluna “Tosunum” kelimesini kullanarak oğluna olan özlemini dile getirdi.

Osman Kulaber yine kendi paylaşım sitesinde şafak 337 yazısına babası “Sanki şafak batan güneş, 337 geçer mi?” yazısıyla oğluna olan özlemini ve sevgisini gösterdi.

Baba Recep Kulaber’in Tosunum dediği oğlu Osman Kulaber’den ayrı aslı adında bir de kızı daha var.

CENAZE NAMAZI YARIN
Bu arada Şehit Erin cenazesi yarın öğle namazına müteakiben Aşağı Durak köyündeki kılınacak olan cenaze namazının ardından Aşağı Durak köyündeki aile kabristanlığına defnedilecek.

İLGİLİ HABER:
ARDEŞEN'Lİ ASKER'İN ACI ÖLÜMÜ

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2010, 12:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73