banner72

Selzede 907 Kişiye Ödeme Yapıldı

Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, gönderilen paranın 4.5 milyon lirasını beldede tarım arazisi zarar gören, toprağı kayıp çay mahsulü alamayan 907 kişinin banka hesaplarına aktardıklarını söyledi

Selzede 907 Kişiye Ödeme Yapıldı

Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, Başbakanlık kaynaklarından son olarak gönderilen 5 milyon 250 bin liralık ödeneğin 4.5 milyon lirasını Gündoğdu beldesinde tarım arazisi zarar gören 907 kişinin banka hesaplarına aktardıklarını söyledi.

Hacımüftüoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, il merkezine bağlı Gündoğdu beldesinde 26 Ağustos'ta etkili olan yağış sonrası meydana gelen sel ve heyelanlarda 13 kişinin hayatını kaybettiğini, 1 kişinin ise kaybolduğunu anımsattı.

Sel ve heyelanların beldede çok büyük maddi hasara neden olduğunu vurgulayan Hacımüftüoğlu, ''Heyelan sonrasında ilk etapta 1 milyon 750 bin lira gönderilmişti. Son olarak da Başbakanlık Acil Durum Başkanlığı'ndan afetzedelere verilmek üzere 5 milyon 250 bin lira ödenek çıkarıldı. Bununla ilgili çalışmamızı tamamladık'' dedi.

Son gönderilen ödeneğin 4.5 milyon lirasını beldede tarım arazisi zarar gören, toprağı kayıp çay mahsulü alamayan 907 kişinin banka hesaplarına aktardıklarını anlatan Hacımüftüoğlu, ''Gönderilen paradan kalan kısmı da beldede sel ve heyelanlarda zarar gören esnaf için ayırdık. Bununla ilgili ödemeyi de bayramdan sonra yapacağız'' diye konuştu.

Hacımüftüoğlu, Veliköy'de kaybolan Havva Kopuz ile ilgili arama çalışması yapılamadığını kaydederek, ''Kaybolan kadın için kesin hedef nokta olmadıkça çalışma yapma şansımız yok. Çünkü çok geniş bir arazi. Bu konu benim de içimde ukde olarak kaldı. Ama maalesef yapabileceğimiz bir şey yok. Ancak umarım bir şekilde bulunur'' diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2010, 21:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73