banner72

Selzedeler Yararına Kermes Düzenlendi

Rize'nin Gündoğdu beldesinde 26 Ağustos tarihinde meydana gelen ve 13 kişinin hayatını kaybettiği, 1 kişinin de kaybolduğu sel ve heyelanlarda zarar görenler yararına kermes düzenlendi.

Selzedeler Yararına Kermes Düzenlendi

Gündoğdu Belediyesince oluşturulan kadın komisyonu tarafından Atatürk Caddesi'ndeki boş bir iş yerinde düzenlenen kermesin açılışına Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Turhan Talu, İl Genel Meclis Başkanı Rahmi Metin, Gündoğdu Belediye Başkanı Süleyman Yıldız, İl Dernekler Müdürü Turgay Esen ile davetliler katıldı. 

Rize Valisi Hacımüftüoğlu, kermesin açılışında yaptığı konuşmada, kaybolan değerleri tamamen karşılamanın mümkün olmadığını vurgulayarak, ''Kuşkusuz her şey eskisi gibi olmayacaktır. Ancak biz elimizden geldiğince yaraları sarmaya çalışacağız. Afetten sonra devletin tüm imkanları bölge için seferber edildi. Yaralar sarılıyor, sarılmaya devam edecek. Her şey geri getirilebiliyor. Ancak bizi üzen can kayıplarımız oldu. Onun acısını yaşıyoruz. Kermes de Gündoğdulu vatandaşlarımıza büyük manevi destek sağlayacaktır'' dedi.

kermes-rize.jpg

Gündoğdu Belediye Başkanı Yıldız da, kermesin açılışında yaptığı konuşmada, devletin tüm imkanlarını seferber etmesiyle yaşanan büyük afetin yaralarının sarılmaya başlandığını belirterek, düzenlenen kermesle yöre halkına maddi desteğin yanında manevi destek de verileceğini söyledi.

Kermeste bulunan yiyecek ve giyeceklerden elde edilecek gelir, Gündoğdu'daki afetzedeler yararına kullanılacak. Kermes, 1 hafta süreyle açık kalacak.

kermes-1.20101113132518..jpg

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2010, 21:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73