banner72

Senem için tüm umutlar tükendi!

22 Ocak gecesi Karadeniz'in hırçın dalgaları, yüksekokul öğrencisi Senem Kasap'ı aldı ve tüm aramalara rağmen Rizeli genç kız bulunamadı.

Senem için tüm umutlar tükendi!

 

CANER KARATAŞ
Rize’nin Fındıklı ilçesinde 22 Ocak gecesi arkadaşlarıyla iskelede kar yağışını izlemek için durduğu esnada büyük dalganın çapması sonucu denize düşen ve bir daha bulunamayan 20 yaşındaki Fındıklı Meslek Yüksekokulu öğrencisi Senem Kasap için umutlar kesildi.

 

 

11 gün geçmesine rağmen yapılan tüm aramalarda bulunamayan öğrencinin cesedinin kendi kendine denizden çıkması bekleniyor.

Yapılan arama çalışmalarını değerlendiren Fındıklı Kaymakamı Hakan Alkan “Kızımız 22 Ocak günü denize düştü. İlk iki gün çok şiddetli dalgaların olması nedeniyle denizde arama yapılamadı. 27073Sadece kara üzerinden arama yapılabildi. Üçüncü gün itibarıyla deniz polisi ve sahil güvenlik komutanlığına bağlı dalgıçlarımız 3 gün boyunca denizde arama çalışmalarına katıldılar. Onun dışında Karadeniz Dalgıçlar Kulübü’ne bağlı 10 kişilik özel ekip geldi, bunlar da dalış yaptılar. Ancak herhangi bir sonuç elde edilemedi. Biz ekstra olarak Trabzon’dan trol gemisi getirttirdik ve bu gemi ile beraber sahilden 400 km mesafede ağlarla tarama yapıldı. Onun dışında gerek sahil güvenlik ve sivil savunma ekiplerimiz gerekse vatandaşlarımız arama kurtarma çalışmalarına katıldılar. Ancak maalesef o ilk iki günün şiddetli dalgaları nedeniyle herhangi bir sonuç elde edilemedi. Kamera ile arama girişimlerimiz oldu ama şu an için hiçbir sonuç çıkmadı. Şu anda beklemedeyiz. Çünkü hava şartlarımız buna uygun değil. Ekstra olarak çalışmalarımız devam edecek ama şu anlık bir çalışma yok.” dedi.


Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2010, 16:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73