banner72

Sevgilisini Kızgın Yağ İle Yakan Kadın Yargılanıyor

Samsun'da dernek başkanı olan sevgilisinin üzerine kızgın yağ döken ve ardından adamı bıçaklayıp öldüren genç kadının yargılanmasına başlandı.

Sevgilisini Kızgın Yağ İle Yakan Kadın Yargılanıyor

Samsun'da dernek başkanı olan sevgilisinin üzerine kızgın yağ döken ve ardından adamı bıçaklayıp öldüren genç kadının yargılanmasına başlandı.

İlkadım ilçesi Fevzi Çakmak Mahallesi Süleymanşah Sokak'ta 12 Haziran 2009 sabahı saat 09.15 sıralarında meydana gelen olayda Seda A. (25), Görele Çanakçı İlçeleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı olan sevgilisi Ali Köçek'i (41) evinde önce üzerine kızgın yağ dökerek haşlayıp ardından da 6 yerinden bıçaklayarak öldürmüştü. Olaydan sonra tutuklanan Seda A.'nın Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına bugün başlandı. Suçunu itiraf eden Seda A., "Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen

Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü son sınıf öğrencisi 22 yaşındaki Büşra Turhan ile aynı evi paylaşıyordum. Büşra, kendisini Ali Köçek'in derneğinin binasından aşağı atarak intihar etti. Bu olay sonrası Ali ile ilişkimiz başladı. Kendisiyle ölümden önce 11 aydır birlikteliğimiz vardı. Gayriresmi eşleri Şerife Kaya ve Songül Kabadayı ile birlikte aynı evde yaşıyordu. Ali benimle ters ilişkiye girip zaman zaman beni darp eder ve kötü davranırdı. Daha önce 2 kez evden kaçtım. Ancak, evdeki eşyalarımı almaya

gittiğimde Şerife ile Songül beni Ali'ye yakalattı. Beni dövüp kafamda bardak kırdı. Songül ile Şerife bana Ali'yi öldürttüler. Olaydan bir hafta önce plan yaptık. Songül yağ dökecek, ben de bıçaklayacaktım. Ancak, öldüreceğimiz akşam panik atak geçirdim ve o zaman olayı gerçekleştiremedik. Songül ile Şerife bana, 'Sen Ali'yi öldür, hepimiz ondan kurtulalım. Biz sana cezaevinde bakarız. Hatta sen de 3 ay sonra cezaevinden çıkarsın' dediler. Olay sabahı Songül yağı tencerede kaynattı ve ben de Ali uyurken

üzerine döktüm. Ali birden kalkıp peşime düştü. Ben de mutfağa kaçıp bıçak alıp kendisini bıçakladım. Bütün bunlara rağmen kendisini çok seviyordum. Şerife ve Songül, ben cezaevine düşünce ziyaretime bile gelmediler. Ben de o yüzden her şeyi itiraf ediyorum" dedi.

Ali Köçek'in babası Mehmet Köçek ise oğlunun öldürülmesinde başkalarının da Seda A.'ya yardım ettiğini iddia etti. Baba Köçek, "Bu işin içinde başkaları da var. Seda bunu tek başına yapmış olamaz. Kendisinden davacıyım. Büşra ile daha önce Seda aynı evi paylaşıyordu. Büşra intihar edince Seda, Ali'yi intikam almak için öldürdü" diye konuştu.

Ali Köçek ile gayriresmi evli olan Şerife Kabadayı ile Songül Kaya, Seda A.'nın doğru söylemediğini ileri sürdüler. Songül Kaya, "Ali ile 9 yıldır beraberim. Ondan 1 çocuğum var. Niçin çocuğumun babasını öldüreyim ki? Ali bize iyi davranıyordu" şeklinde konuştu.

Şerife Kabadayı ise Ali Köçek'in ilk eşi olduğunu, boşandıklarını ve daha sonra yine birlikte yaşamayı sürdürdüklerini ileri sürerek, "11 yıldır birlikteyiz. Ali'den 2 çocuğum var. Hepimiz aynı evde yaşıyoruz. Seda'yı eve getirdiğinde 'Kimsesi yok. Dernekte çalışıyor' dedi. Seda evde benimle yatıyordu. Ali ile ilişkiye girdiğini görmedim. Ali bize iyi davranıyordu. Onu öldürmem için plan yapmam söz konusu değil. Seda ile arasında ne olduğunu bilmiyorum. Ali'yi niçin öldürdüğünü kendisine sormak lazım.

Bizim haberimiz yok" dedi.

Duruşma ertelendi.


Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2010, 09:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
musa bobur
musa bobur - 1 yıl Önce

Allah rahmet eylesin

SIRADAKİ HABER

banner74

banner73