banner72

Sevgilisinin 12 Yaşın da ki Kardeşine Tecavüz Etti

Samsun'da kendi aralarında söz kesip yüzük taktıkları kız arkadaşı 20 yaşındaki E.K.'nın, kendisini terk etmesine sinirlenen 19 yaşındaki M. B., intikam için sevgilisinin 12 yaşındaki kız kardeşine tecavüz ettiği gerekçesiyle 11 yıl 8 ay hapis cezasına ça

Sevgilisinin 12 Yaşın da ki Kardeşine Tecavüz Etti

Cumhuriyet Mahallesi’nde geçen yıl mayıs ayında meydana gelen olayda, iddialara göre M. B. bir süre duygusal ilişki yaşadığı E.K.’nın kendisini terk etmesi üzerine, sevgilisinin kız kardeşi T.K. ile görüşmeye başladı. Bir akşam küçük kız ve arkadaşlarıyla birlikte sahile gezmeye giden M.B., dönüşte T.K.’ya, “Sana güvercimlerimi göstereyim” diyerek kandırıp oturdukları apartmanın bodrumuna götürdü. İddiaya göre bodrumda güvercin olmadığını gören küçük kız gitmek isteyince kapıyı kilitleyen M.B. bağırarak yardım isteyen T.K.’nın ağzını kapatarak fiili livata yoluyla tecavüz etti. Daha sonra da ölümle tehdit ederek serbest bıraktı.

Eve giden T.K. başına gelenleri annesine anlatınca, aile polise giderek M.B.'den şikayetçi oldu. Yakalanan ve çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanan M.B., 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün son kez hakim karşısına çıktı. T.K. ile intikam için değil alkolü olduğu için cinsel ilişkiye girdiğini kabul eden M.B., “Güvercinlerimi göstereyim diyerek bodruma götürdüm.

Kaçmak istedi. Kapıyı kilitleyip, kendisiyle ilişkiye girdim. Ama kendisini tehdit etmedim. Alkollü olduğum için ne yaptığımı bilmiyorum” dedi.

Daha önceki duruşmalara katılan T.K. ise, sanığın kendisini kandırarak bodruma götürdüğünü söyleyerek, “Ablamın eski arkadaşı olduğu için kendisini tanırım. ‘Güvercinlerimi göstereyim’ diyerek beni bodruma götürdü. Lambayı yakınca güvercinlerinin olmadığını gördüm. Bana kötü bir şey yapacağını anlayınca gitmek istedim. Ancak kapıyı kilitledi. Bağırınca eliyle ağzımı kapadı. Eşofmanımı çıkarıp zorla benimle ilişkiye girdi. Beni bırakması için ona yalvardım ama beni dinlemedi" diye konuştu.

Mahkeme, İstanbul Adli Tıp Kurumu 6’ıncı İhtisas Kurulu’ndan gönderilen raporda küçük kızın beden ve ruh sağlığının bozulduğunun belirtilmesi üzerine sanığa tecavüz ve hürriyeti tehdit suçlarından toplam 11 yıl 8 ay hapis cezası verdi.

Hürriyet gazetesi


Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2010, 12:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73