Sihirli abaküslerle minik dahiler yetişiyor

Aritmetik Sahibi Rize Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Halis Demir çocuklara nasıl eğitim verilerek zekalarını geliştirdiklerini anlattı.

Sihirli abaküslerle minik dahiler yetişiyor

Sihirli abaküslerle minik dahiler yetişiyor

Menar Mental Aritmetik çocukların gelişiminde büyük katkı sağlıyor. Trabzon Menar Mental Demir, “Okul öncesi ve ilköğretim çağındaki çocuklara Menar Mental Aritmetik programını uygulayarak abaküsle birlikte minik dahiler yetiştiriyoruz. Çocuklarda hızlı bir zihinsel gelişim sağlarken onlara sıra dışı sayısal beceriler kazandırıyoruz. Matematik korkusunu bireylerin yaşamından tamamen silerken, dikkat, odaklanma ve bütünüyle yüksek düzeyli algılama yaratarak çocuklarımızı yarınlara psikolojik açıdan sağlıklı çocuklar olarak hazırlıyoruz. Bu yönüyle, sonuçta,  ülkemizin parlak geleceğini inşa edecek olan yeni kuşakları zihinsel kapasitesi artmış, daha yetkin ve daha parlak beyinlere sahip bireylerle güçlendiriyoruz” dedi.

Küçük yaşta eğitiyoruz

4-11 yaş gurubu aralığına hitap ettiklerini belirten Demir, “Çocukların beyin gelişiminin 4-6 yaş aralığında yüzde 75’i, geri kalanı da 4-14 yaş aralığında gelişiyor. Biz bu kullanılmamış tertemiz beyinleri kullanıyoruz. Ve onları deha yapma yolunda eğitiyoruz. 4-11 Yaş aralığındaki her çocuğumuz kayıt olabiliyor. Bu eğitim gerekli neden derseniz? nasıl çocuklarımızın karnı acıktığında midelerini doyuruyorsak, beyinleri acıktığında onları da ancak mental aritmetikle doyurabiliriz. Bilgisayar başında ne olduğu belirsiz programlar başında boşa zaman geçiren ilişki kurmayan çocuklar yerine ilişki kuran sosyal olan, dışa dönük, lider ruhlu, girişimci çocuklar yetiştiriyoruz” dedi. (TAKA)

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2012, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER