banner72

Şirket Sahibi Türk Gürcistanda Rehin Tutuluyor

Kapı Kapı Gezip Oğlu İçin Yardım Topluyor

Şirket Sahibi Türk Gürcistanda Rehin Tutuluyor

Caner Karataş'ın Haberi...
Bir buçuk yıldır Gürcistan’da nakliye firması işleten 42 yaşındaki Temel Karabacak şirketine mensup bir aracın kaza yapması nedeniyle Gürcistan’da rehin kaldı.
Olay 5 ay önce Tiflis’te yaşandı. Nakliye şirketinin gürcü şoförü yolun kaygan olması nedeniyle Tiflis savcısının aracına çarptı. Kaza sonrası gürcü polisleri şirketi basarak Türk yetkiliyi gözaltına aldı.
Meydana gelen kazada zarar gören savcının aracının yeni alınması şartı koşulan temel karabacak’a 45 süre verildi.  45 günde ücreti toplayamayan yetkili yurt dışına çıkamadığı için bir Gürcistan vatandaşının evinde saklanıyor.

OĞLUM İÇİN YARDIM TOPLUYORUM
Temel karabacak’ın 67 yaşındaki annesi pembe karabacak oğlunun rehin kalmasını sona erdirmek için kapı kapı dolaşıp para topluyor. Türkiye’de suç işleyen gürcüler 2 günde sınır dışı ediliyor. Benim oğlum suçu olmadığı halde orada rehin diyen anne karabacak iha muhabirine yaptığı açıklamada olayı anlatarak ‘’ Buradan tüm yetkililere sesleniyorum. Oğlumu rehin tuttukları yetmiyor gibi birde oradaki borçlarına faiz getirdiler. Ben oğlumun 8 çocuğuna ve eşine bakıyorum. 6 tanesi okuyor. Validen kaymakamdan yardım istedim ama bana kimse cevap vermiyor. Oğlum orada ben burada ayrı sıkıntı çekiyorum.  Borçlarımıza her gün faiz geliyor.  Her şeyimiz icralık oldu. Ne olur bana yardım edin’’ dedi.


Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2010, 21:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73