SP İl Başkanı Hasan Uzun, Şevki Yılmaz’a Öyle Bir Soru Sordu ki!

Saadet Partisi Rize İl Başkanı Hasan Uzun, Ardeşen’den Yayın Yapan Gelişim TV’de Turgay Terzibaş’ın Sorularını Yanıtladı.

SP İl Başkanı Hasan Uzun, Şevki Yılmaz’a Öyle Bir Soru Sordu ki!
ÖMER FARUK ZENGİNAL
Daha 18 Gün Önce Saadet Partisi Rize İl Başkanlığına Atanan Hasan Uzun, Yerel ve Genel Gündeme İlişkin Önemli ve Radikal Açıklamalarda Bulundu.

Eski Dava Arkadaşı Şevki Yılmaz’a Seslenen Uzun, Özal Döneminde Kızdığın Coni’lere Şimdi Neden Ses Çıkarmıyorsun? Diye Seslendi!

Başbakan Erdoğan’ın Gündeme Getirdiği Dindar gençlik Tartışmalarına da Yanıt Veren Uzun, Başbakan Dindar Gençlik Dedi, Müslüman Gençlik Demedi. Başbakan’ın Amacı Her Dine Mensup Yeni Nesil Yetiştirmektir.” Dedi.

AKP İktidarının Türkiye’yi Yavaş Yavaş Hıristiyanlık Dinine Yaklaştırdığını İddia Eden Saadet Partisi Rize İl Başkanı Hasan Uzun, “AB istemiyor diye, hutbelerde okunan tek din İslam ibaresi kaldırıldı. Biz milli görüşçüler olarak sokaklara döküldük ama halen bu yürütmeden kaldırılmadı. Allahın ayetini inkâr ediyorlar. AKP hükümetinin bu uygulamaları ile Ülkemiz Hıristiyanlığa kademe kademe yaklaştırılıyor.” Dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Geçtiğimiz Günlerde Açıkladığı Dindar Gençlik Açılımını da Değerlendiren Uzun, “Sayın başbakan Müslüman gençlik demedi, dindar gençlik dedi. Başbakan dindar gençlikten bahsederken 4 ayrı dinden bahsetti. Sadece İslam dini ile ilgili bir dindarlık projesi olsa idi Müslüman bir gençlikten bahsederdi. Başbakan zaten değiştiğini yıllar önce beyan etmişti. Başbakan Önce kendisi değişti, sonra etrafını değiştirdi ve AB’nin istekleri doğrultusunda Hıristiyanlığa yaklaştı. AKP iktidara geldikten sonra İslam adına herhangi bir kanun çıkarmadı. İmam Hatip Liselerini öyle değiştirdiler ki, İslam şuurlu nesil yetiştirmek imkânsızlaştı. İnsanlar o şuurdan uzaklaştırıldı.” Dedi.

ŞEFKİ YILMAZ’A CONİLERİ SORDU!
Geçmişte Rize Eski Milletvekili Şevki Yılmaz İle birlikte çok görevler yaptıklarını anımsatan Uzun, “Kendisi Tam Bir ABD düşmanıydı. Bizlerle beraberken tutamıyorduk. Erbakan hocamız artık bantlayın ağzını diyordu. Ama Şimdi sustu. Özal döneminde CONİ’leri eleştiren Şevki Yılmaz, Bugün Irak’ı İşgal eden CONİ’lere ses çıkarmıyor. Aynı şekilde Abdullah Gül’e O Dönemlerde AB ve aB için demediğini bırakmıyordu. Şimdi AB’ci ve ABD’ci Oldu ve Cumhurbaşkanlığı Koltuğuna Oturdu.” Dedi.

DİNİ SİYASETE ALET ETMİYORUZ, SİYASETİ DİNA ALET EDİYORUZ
Biz dini yaşıyoruz ve yaşatmaya gayret ediyoruz diyen Uzun, “Dini görevimizi, uyarma görevimizi yapıyoruz. Biz İslami siyaset yapıyoruz. Yeni bir dünya, zulüm olmayan bir dünyanın temellerini atmayı planlıyoruz. Biz dini siyasete alet etmiyoruz, siyaseti dine alet ediyoruz. Dini yaşayıp, yaşatmak için gayret ediyoruz.” Dedi.

DARBELER DIŞ GÜÇLERİN İŞİ
Darbeler ve Darbelerin Getirdiklerini Anlatan Uzun, “12 Eylül Olmasa ANAP Olmazdı. 28 Şubat Olmasa AKP Olmazdı. Eski Başbakan Merhum Erbakan Dünya Projeleri Ürettiği İçin Amerika Korktu ve 28 Şubat Yaşandı. Bu millet bize % 21 oy verdi, bunları yaptık. Eğer % 50 oy alsaydık dünyayı yönetirdik.” Dedi.

RİZE AVANTAJLARINI HEP DEZ AVANTAJA ÇEVİRDİ
Rize’nin başbakanlar diyarı olduğunu anımsatan Saadet Partisi Rize İl Başkanı Hasan Uzun, “Rize’mizin çok avantajı var ama hep dez avantaj olarak kullandık. Eski Başbakan Mesut Yılmaz var. 10 Yıldır Başbakan Recep Tayyip Erdoğan var. Rize’nin yerel yönetimi birbirlerinin arasında koltuk ihale kavgaları peşinde koşmaktan Rize’nin yapısal açısında bir proje üretilemedi. Biri şurada şunu yapalım dedi. Diğeri yok orada olmaz şurada yapalım dedi. Rize’de hantal bir yapı ile yönetildi.” Dedi.

MİLLETVEKİLLERİNİN NE KATKISI VAR?
Milletvekilleri kendi savaşlarından başka bir iş yapamıyor. Teşkilat ve vekil arasında savaş var. Nusret bayraktar’ı severiz ama ne yaptı? Çırakoğlu ne yaptı? Bu Millet İçin Ardeşen için Pazar için ne yaptı?  Sayın Hayati Yazıcı Gümrüklerden Sorumlu Bakan. Rize’nin geçim kaynağı çay, kaçak çay için Hayati Yazıcı ne yaptı? Hiçbir şey.

ÇAY’IN KIYMETİNİ BİLEMEDİLER
Allah bölgemize çok güzel bir nimet verdi. Kıymetini bilmeliydik ama bilemedik. Bir çay kanun tasarısı çalışması vardı. Ali Bayramoğlu ömründe en güzel çalışmayı yaptı. Türkiye’de çayın tarladan bardağa işlenmesini konu alan muhteşem çalışmalar yaptı ama Kamuoyundan destek almayan bu kanun tasarısı referandum ve seçim korkusu yüzünden bu çalışmanın içine siyaset girince rafa kalktı. Çay kanunsuz kaldığı müddetçe çayın geleceği yok edilecek.

Sürekli eleştirilerde bulunan Rize ziraat odası başkanı Nevzat Paliç, çay kanunu hazırlanırken her çalışmanın içindeydi. Kendisi polemik yaratmaktan başka hiçbir şey yapmıyor.” dedi.
Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2012, 19:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER