banner72

Tabudunu Başbakan Taşıdı

Recep Tayyip Erdoğan, vefat eden AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mustafa Kuş'un cenaze namazına katıldı.

Tabudunu Başbakan Taşıdı
Ailesi tarafından Ankara Güven Hastanesi'nden alınan Milletvekili Mustafa Kuş'un cenazesi, Şanlıurfa Eyyüp Peygamber Camii'ne getirildi. Cuma namazının ardından Kuş için aynı camide cenaze namazı kılındı. Şanlıurfa İl Müftüsü Ramazan Tahiroğlu'nun kıldırdığı cenaze namazına, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, Şanlıurfa Belediye Başkanvekili Fevzi Yücetepe, Şanlıurfa ve bölge milletvekilleri, Mustafa Kuş'un akrabaları katıldı.

Öğle saatlerinde Şanlıurfa'ya gelen Başbakan, havaalanından cenaze namazının kılınacağı camiye geçti. Cuma namazını Eyyüp Camii'nde kılan Erdoğan, cenaze namazında saf tuttu. Başbakan Erdoğan, yaptığı konuşmada, "Allah rahmet eylesin. Gerçekten milletvekilliği döneminde farklı bir kardeşlik süreci yaşadık. Onda sadakat vardı, onda dürüstlük vardı. Verilen görevleri yerine getirme anlayışı vardı. Son dönemlerde malum hastalığın en şiddetli olduğu dönemlerde bile Meclis'teki kritik anlarımızda bizi yalnız bırakmadı. Rahatsız haliyle geldi, Meclis'e katıldı. Bu bir imanın, inancın, aşkın tecellisi. Onun için, Şanlıurfalı olarak ne kadar kendisiyle iftihar etseniz, ne kadar etsek azdır. Sizler zaten gür sadalarınızla haklarınızı helal ettiniz. Biz de hakkımızı helal ediyoruz. Yeter ki Mustafa kardeşim de hakkını bize helal etsin. Rabbim daimi alemde bizi beraber haşretsin. Hocamız, hutbede bize kimin nereye, nasıl gideceğini anlattılar. İnşallah müjdelenenlerden oluruz. Şanlıurfalı kardeşlerimizin ve milletimizin başı sağ olsun." dedi.

Cenaze namazının kılınmasının ardından Mustafa Kuş'un cenazesi, Harrankapı aile mezarlığında toprağa verildi. Buradaki törene katılan Erdoğan, Kuş'un ailesine başsağlığı dileğinde bulundu. Başbakan Erdoğan daha sonra Haleplibahçe'de yapılan taziyeye katıldı.
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2010, 16:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73