banner72

Taflan'ın oy sonuçlarına itirazı

Trabzon İnşaatçılar Odası Başkanı Ayhan Taflan açıklama yaptı.

Taflan'ın oy sonuçlarına itirazı

Trabzon'da geçtiğimiz Çarşamba günü yapılan Trabzon İnşaatçılar Odası başkanlığının ardından Ayhan Taflan, yapılan incelemenin ardından İnşaatçılar Odası Başkanlığı'na seçildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Taflan Olağan Genel Kurul seçimi sonucunda seçimde kullanılan oy sayısının 143 oy olduğu 141 oyun geçerli ve 2 oyun geçersiz olduğu oyların tasnifi sırasında bir zarftan 2 beyaz oy pusulasının çıktığı ve mükerrer eklendiği bu sebeple bir zarftan 2 beyaz oyun tasnifi sırasında kabul edilmesi neticesinde geçerli oyların 141 olması gerekirken, 142 olduğu mükerrer oy sonucu oyların dağılımını ve sonucuna itirazımız olmuştur.

Buna istinaden mahkemeye yaptığımız müracaatta genel kuruldaki kamera kayıtlarının istenmesi ve incelenmesi tarafımızdan talep edilmiştir. Bir zarf içinde çıkan 2 ayrı beyaz oyun aynı başkan adayına ait olması sebebiyle bir oy olarak sayılması gerektiğinden mahkeme kararının sonucunda beyaz oylardan biri iptal edilip beyaz oyların 70 , mavi oyların 71 olduğu kanatine varılmıştır." dedi.


Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2010, 20:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73