banner72

Tahliye edilidi hastanede öldü

Sağlık nedeniyle tahliye edilen lösemi hastası hastanede öldü.

Tahliye edilidi hastanede öldü

Trabzon'da 4 yıl önce tartıştığı kişiyi öldürdüğü, 1 kişiyi de yaraladığı gerekçesiyle yargılanırken hastalığı nedeniyle tahliye edilen, bir süre sonra da mahkemece 14 yıl 7 ay hapse çarptırılan lösemi hastası sanık, tedavi gördüğü hastanede öldü.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Akçaabat ilçesine bağlı Akçakale beldesindeki bir restoranda 24 Mayıs 2006'da, hesap yüzünden çıkan tartışmada, Metin Uzun'u tabancayla vurarak öldürdüğü, Mustafa Arslan'ı da yaraladığı gerekçesiyle tutuklanan söz konusu iş yerinin güvenlik görevlisi Yıldıray Boğuşlu hakkında, olayın ardından dava açıldı.

Trabzon 1. Ağır Ceza Mahkemesince yargılanan ve bir süre sonra kan kanseri (lösemi) olduğu anlaşılan Boğuşlu, yargılama sürecinde, Adli Tıp Kurumu ve Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesinin, sanığın kan kanserine yakalandığını ve tedavisinin steril ortamda kök hücre nakliyle yapılacağını bildiren raporu dikkate alınarak, mahkemece tahliye edildi.

Boğuşlu, tahliye kararı sonrası tutuklu bulunduğu Trabzon E Tipi Kapalı Cezaevinden çıkartılarak götürüldüğü Farabi Hastanesinde tedavi altına alındı.

Tedavisi sürecinde duruşmalara katılamayan Boğuşlu, geçen yıl temmuz ayında söz konusu mahkemedeki duruşmada, Uzun'u öldürdüğü için 10 yıl, Arslan'ı öldürmeye teşebbüs ettiği için 3 yıl 4 ay, yasak silah taşıdığı gerekçesiyle de 1 yıl 3 ay olmak üzere toplam 14 yıl 7 ay hapse mahkum edildi.

Davası Yargıtay aşamasında olan Boğuşlu, dün akşam saatlerinde tedavi gördüğü Farabi Hastanesinde öldü.

Boğuşlu'nun, yakınlarınca hastaneden alınan cenazesi, Akçaabat ilçesindeki Çımarlık köyünde, kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

OLAYIN GEÇMİŞİ


Akçaabat ilçesine bağlı Akçakale beldesindeki bir restoranda 24 Mayıs 2006'da meydana gelen olayda, iş yerinde güvenlik görevlisi olarak çalışan Yıldıray Boğuşlu, garsonla hesap nedeniyle tartıştıktan sonra tabancayla aynaya ateş ettiği öne sürülen Metin Uzun'u vurarak öldürdüğü, yanındaki Mustafa Arslan'ı da yaraladığı gerekçesiyle tutuklanmıştı.


Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2010, 15:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73