banner72

Tekel İşçilerine Fındıklı'dan Destek

Bugün

Tekel İşçilerine Fındıklı'dan Destek

CANER KARATAŞ
TEKEL işçilerinin, 4-C’ye karşı çıkarak özlük hakları ile başka kamu kurumlarına geçirilme talebiyle başlattıkları eylemin 52’nci gününde,Rize’nin Fındıklı ilçesinde sivil toplum örgütleri ve siyasi parti temsilcileri eyleme destek amacıyla basın açıklaması yaptı.

http://www.lazhaber.com/resim_galeri/findikli-tekel-1.jpg

Fındıklı merkez camii önünde  toplanan 300 kişiden oluşan destek ekibi adına Eğitim sendikası Fındıklı temsilcisi Hasan Erşahin basın açıklamasını okudu.  Basın açıklaması sırasında ‘’Direne direne kazanacağız’’ gibi sloganlar atıldı.

http://www.lazhaber.com/resim_galeri/findikli-tekel-2.jpg


Eğitim-sen Fındıklı temsilcisi Hasan Erşahin tarafından yapılan açıklamada
 ‘’Yıllardır TEKEL'i tasfiye etmek için özelleştirme silahını kullanan ve önce içki fabrikalarını, sonra da sigara fabrikalarını kapatan ya da özelleştirerek özel sektöre peşkeş çeken AKP, "Artık tütün işleme fabrikalarına gerek kalmadı" diyerek, TEKEL'in tütün işleme fabrikalarını kapatıp TEKEL'e en büyük darbelerden birini daha vurmuştur.
TEKEL'in yaprak tütün işleme fabrikalarının işçileri, kendilerini bir devlet kölesi derecesine düşürecek olan 4-C statüsünde çalışmaya razı olmadıkları için, İstanbul'dan Adıyaman'a, Trabzon'dan, Diyarbakır'a sürdürdükleri eylemlerini günlerdir Ankara'da soğuğa, yağmura ve polis saldırısına rağmen devam ettirmektedirler.

http://www.lazhaber.com/resim_galeri/findikli-tekel-3.jpg

Emek örgütleri birleşip hükümetin bu saldırılarına yanıt vermezse, bilinmelidir ki tüm emek güçleri, her işkolundan işçiler, emekçiler, alın teriyle geçinen herkes, bu emek düşmanı saldırganlığın hedefi olacaktır. Biz FINDIKLI TEKEL İŞÇİLERİ İLE DAYANIŞMA İNİSİYATİFİ OLARAK, başta TEKEL işçileri olmak üzere, özelleştirme kapsamında bulunan kamu işyerlerinde çalışan işçilerin ve onların sendikalarının "herkese kadrolu ve güvenceli istihdam" talebiyle yürüttükleri mücadeleyi tüm gücümüzle desteklediğimizi kamuoyuna bildiriyoruz

http://www.lazhaber.com/resim_galeri/findikli-tekel-4.jpg


Grup basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2010, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73