banner72

Terörü Mücadele İle Çözeceğiz

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Rize Milletvekili Adayı Zeki Mayi, terörü müzakere ile değil mücadele ile çözeceklerini belirtti.

Terörü Mücadele İle Çözeceğiz
Rize Gazeteciler ve Muhabirler Derneği’ni ziyaret eden Milliyetçi Hareket Partisi Rize Milletvekili Adayı Zeki Kayi, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Terörle müzakere masasına oturan hükümetin bunun getireceği sonuçlara katlanacağını belirten Mayi, terörü finans kaynaklarını keserek mücadele ile çözeceklerini söyledi. Mayi, “Terörle öncelikle müzakereyi ortaya koyarsanız şu anda yaşadığımız sürecin kaçınılmaz olacağını görürsünüz. Müzakereden neyin anlatılmak istendiğini kamuoyu iyi anlamalı. Müzakere, ortada olan bir şeyin bölüşülmesi paylaşılması anlamını taşır. Tarafların birbirini kabulünü gerektirir. Bu şekilde bir müzakere yapılıyorsa o müzakerenin sonuçlarına da hükümet bir şekilde katlanmalıdır. Milliyetçi Hareket Partisi’nin parti programında terörle ilgili müzakere değil mücadele vardır. Terörle mücadelenin tanımını yaparken de terörün maddi kaynaklarını kesmek sureti ile, özellikle küresel sermaye güçleri ile ilişkisini kesmek sureti ile terörle mücadele çalışmalarımız olacaktır.”dedi.

Karadeniz insanının hassasiyetleri sayesinde terörün bölgede zemin bulamayacağını belirten Mayi, “Karadeniz insanı terör konusunda duyarlıdır. Vatanperverdir. Karadeniz insanının bu hassasiyeti dönem dönem zorlanmasına rağmen teröre geçit vermemiştir.” Dedi.

ÇAY ÜRETİCİSİ MAĞDUR EDİLİYOR
Mayi, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da yaş çay taban belirleme politikası ile yaş çay üreticisinin mağdur edileceğini ifade edip, “Destekleme primi iki yıldır 115 kuruştu. Şimdi 120 kuruşa çıkartmışlar. Kanun hükmünde bir kararname ile lütfederek seçimlik bir 5 kuruş artış yapmışlar. Buda gösteriyor ki bu sezonda çay taban fiyatında üretici mağdur edilecektir. Geçtiğimiz yıl çay taban fiyatına yüzde 9.5 zam yapılmıştı. Ama gübreye yüzde 27 zam yapılmış. Tüm göstergeler çay üreticisinin yine mağdur edileceğini gösteriyor.” Şeklinde konuştu.

BAŞBAKANLARDAN İSTİFADE EDEMEDİK
Mayi, başbakanlar şehri olan Rize’nin çıkarttığı başbakanlardan yararlanamadığını vurgulayarak, “Başbakanlar iliyiz. Ancak Rize başbakanlarını iyi değerlendiremedi. Komşu illere kıyasla hak ettiği yatırımları alamadı. Arap saçına dönen bir organize sanayi meselemiz var. Yan komşularımızın tümü organize sanayi bölgelerini kurdular. İki başbakanı olan Rize’de bir organize sanayi bölgesi yok. Bu şu demektir Rize’nin dünden bu güne kadar gelen sorunları bir kar topu gibi çığ haline gelmiştir. Bugüne kadar Ankara’nın seçip Rizeliye seçtirdiklerinden dolayı Rize’nin çözüm bekleyen meseleleri çözülememiştir. Rize alması gereken yatırımları çeşitli bahaneler gösterilerek alamamıştır. Rize şunu almıştır. Denmiştir ki ‘biz size başbakan verdik’ alın başbakanınızla idare edin. Başbakanlarımızı değerlendirmiş olsaydık inanıyoruz ki Bir Artvin, bir Bayburt ve bir Gümüşhane seviyesine gelmiş olurduk.” Dedi.
Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2011, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73