banner72

TOKİ Ulusal Fotoğraf Yarışması

Rize Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada TOKİ tarafından ödüllü fotoğraf yarışması düzenlenmekte olduğu bildirildi.

TOKİ Ulusal Fotoğraf Yarışması

TOKİ tarafından ülke genelinde gerçekleştirilen konut hamlesi çerçevesinde yürütülen konut uygulamalarının insan faktörü düşünülerek fotoğraflanması amacı ile  “Toplu Konut ve İnsan” isimli bir fotoğraf yarışması düzenliyor.

TOKİ tarafından düzenlenen fotoğraf yarışması ile “insan” ve “insana dair değerler” kullanılarak gösterecek fotoğraflar elde etmenin hedeflendiği belirtilen açıklamada yaşam çevrelerinde farkındalığı arttırmak, inşaat sektöründeki kurumsal imajı güçlendirmek ve hedef kitlelere değer sunmak amacıyla TOKİ tarafından “Toplu Konut ve İnsan” konulu bir fotoğraf yarışması düzenlendiği bildirildi.

TOKİ bu yarışma sonucunda, ürettiği konut ve beraberindeki yaşam çevrelerindeki ev seçen aile ve bireylerin bu çevrelerde bulunuşlarını, kullanım şekillerini ve toplu konut alanlarında devam eden yaşam döngüsünü, gerek iç gerekte dış yaşam çevrelerindeki örneklerle vurgulayan ve farklı ölçek ile açılardan görüntülenmiş yaşam karelerinin özellikle “insan” ve “insana dair değerler” kullanılarak gösterecek fotoğraflar elde etmeyi hedefliyor.

Her katılımcı, en çok 4 (dört) fotoğraf ile katılabileceği yarışmanın son katılım tarihi 23 kasım 2010. Ayrıntılı bilgiye www.toki.gov.tr adresinden ulaşılabileceği gibi yarışmaya ait genel bilgiler aşağıda yer almaktadır.

T.C. BAŞBAKANLIK TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI (TOKİ) ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

YARIŞMANIN KONUSU: “Toplu Konut ve İnsan”

YARIŞMANIN AMACI: TOKİ tarafından ülke genelinde gerçekleştirilen konut hamlesi çerçevesinde yürütülen konut uygulamalarının insan faktörü düşünülerek fotoğraflanması amaçlanmıştır. TOKİ bu yarışma sonucunda, ürettiği konut ve beraberindeki yaşam çevrelerindeki ev seçen aile ve bireylerin bu çevrelerde bulunuşlarını, kullanım şekillerini ve toplu konut alanlarında devam eden yaşam döngüsünü, gerek iç gerekte dış yaşam çevrelerindeki örneklerle vurgulayan ve farklı ölçek ile açılardan görüntülenmiş yaşam karelerinin özellikle “insan” ve “insana dair değerler” kullanılarak gösterecek fotoğraflar elde etmeyi hedeflemektedir.

KATILIM ŞARTLARI: Jüri üyeleri ve 1.derecedeki yakınlarının dışında, amatör profesyonel
fotoğrafçılar ile herkese açıktır.

BÖLÜM: Yarışma, renkli baskı dalında düzenlenmiştir

SAYI: Her katılımcı, en çok 4 (dört) fotoğraf ile katılabilir.

BOYUT: Fotoğrafların baskı boyutu, kısa kenarı 20 cm.den az, uzun kenarı 40 cm.den büyük olmayacak ve kenarlarda boşluk bırakılmayacaktır. Birden fazla kareden oluşturulmuş panoramik baskılar yarışmaya katılabilir.

İŞARETLEME: Fotoğrafların arkasına yapıştırılacak etikete; fotoğrafa verilen isim, 5 (beş) rakamdan oluşan rumuz ve sıra no yazılacaktır. Bu bilgilerin aynısı katılma formuna da yazılacaktır. Katılma formu eksiksiz doldurulup imzalanacak ve bir zarfa konup kapatılacaktır. Her fotoğraf, baskı boyutunda ve kadrajında, 300 dpi çözünürlükte JPEG formatında, sayısal kayıt ortamında CD’ye kaydedilecektir. CD’nin üzerine sadece 5 (beş) rakamdan oluşan rumuz yazılacaktır.

GÖNDERME ŞEKLİ: Fotoğraflar, katılma formu zarfı ve CD bir zarfa konularak, postada hasar görmeyecek bir paketleme ile gönderilecektir. Fotoğrafların iadesi; gönderildikleri paket ile yapılacağından, postada oluşabilecek hasarlar ve kaybolmadan TOKİ sorumlu olmayacaktır. Elektronik ortamdan gönderilen fotoğraflar kabul edilmeyecektir.

GÖNDERİLECEK ADRES:

T.C.Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı
Bilkent Plaza, B1 Blok, 06530
Bilkent /ANKARA
Tel:+90 (312) 565 2107 – 565 2061

SEÇİCİ KURUL (Kurumsal olarak Soyadı alfabetiğine göre)

1. Ali Rıza AKALIN Fotoğraf Sanatçısı
2. Gülnaz ÇOLAK Fotoğraf Sanatçısı
3. Gül EZEN Fotoğraf Sanatçısı
4. Zeynep ŞİŞMAN Fotoğraf Sanatçısı
5- Sami TÜRKAY TFSF Yönetim Kurulundan (FSK)
6- Uğur DÜLEKALP TOKİ temsilcisi
7- Gürbüz ÖZTÜRK TOKİ temsilcisi

YARIŞMA TAKVİMİ:

Son katılım tarihi 23/11/2010
Jüri toplantısı 28/11/2010
Sonuç bildirimi 01/12/2010
Sergileme (Ankara ve İstanbul’da sergilenecektir.) 13-19/12/2010
İade 28/02/2011

KATALOG :

Ödül kazananlar satın alınanlar ve sergilenenlerden seçilecek fotoğraflardan bir katalog oluşturulacak ve tüm katılımcılara, fotoğraf derneklerine ve TFSF’ye gönderilecektir.

KULLANIM HAKKI:

1.,2.,3 .ödül ile mansiyon ödüllerini Ödül kazanan ve satın alınan fotoğraflarının kullanım hakkı yıl-süre sınırı olmaksınız TOKİ’ye ait olacaktır. TOKİ, bu fotoğrafları, fotoğrafçısının ismini belirtmek koşulu ile her türlü yayında kullanacaktır. Bu kullanımlar için fotoğrafların sahiplerine ayrıca hiçbir ücret ödemeyecektir.

Kullanım hakkı TOKİ ve fotoğraf sahibinin olacaktır.

Yarışmaya katılmak; tüm koşulları kabul etmek anlamındadır. Bununla birlikte, katılım formundaki “imza” bölümü doldurulmalıdır. İmzalanmamış olan yarışmacının fotoğrafları değerlendirilmeyecektir.

- Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

- Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikleri yapan katılımcılar değerlendirilmeyecektir.

- Ödül almış fotoğrafların katılımının kısıtlandığı yarışmalarda böyle bir fotoğrafla ya da bu fotoğrafın ana unsur olarak kullanıldığı yapıtlarla katılımda bulunan kişilerin yarışmalara katılımı TFSF Yarışma İlkeleri gereğince bir yıl süreyle kısıtlanır.
Haklarında yukarıda açıklanan gerekçelerle verilmiş kısıtlılık kararı devam eden katılımcılar bu yarışmaya katılamazlar.

ÖDÜLLER :

1.lik ödülü 4.000 TL + plaket
2.lik ödülü 3.000 TL + plaket
3.lük ödülü 2.000 TL + plaket
10 adet Mansiyon 1.000 TL’şer + plaket
Satın alma* 500 TL’şer + plaket

* Yarışma sonucunda “satın alma” yapılacak olup, “satın alma” sayısı TOKİ tarafından belirlenecektir

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2010, 21:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73