banner72

TRABEL işçileri tazminat alacak

TRABEL AŞ'de çalışırken temizlik ihalesini alan başka bir şirkete kaydırılan 78 işçiye kıdem tazminatı verilecek.

TRABEL işçileri tazminat alacak

Trabzon Belediyesi'ne bağlı TRABEL AŞ'de çalışırken temizlik ihalesini alan başka bir şirkete kaydırılan 78 işçiye kıdem tazminatı verilmesi konusu Belediye Meclisinde gündeme getirildi.

Trabzon Belediye Meclisi, Meclis Başkan Vekili Nusret Onur başkanlığında yaptığı Şubat ayı 2. oturumunda, söz konusu işçilere kredi çekilerek verilmesi planlanan yaklaşık 500 bin liralık tazminatlar konusunu görüştü.
Konuyla ilgili söz alan Belediye Başkan Yardımcısı Osman Necip Sevinç, işçilere 31 Mart tarihine kadar tazminatlarının ödenmesi konusunda söz verdiklerini söyledi.

Sevinç, Trabzon'un temizlik işlerini gece şirketin, gündüz ise belediye işçilerinin yaptığını anımsatarak, şunları söyledi:

''Dolayısıyla bazı konularda farklı şeyler söyleniyordu. Bunu bir grubun kontrol etmesinin faydalarının doğal olduğu düşünüldü. Bu işçilerimizle bir toplantı yaptık ve kendileri endişelerini belirttiler, tazminatlarını ve maaşlarını sordular. Tazminatlarını 31 Mart akşamına kadar ödeme sözü verdik. Bu işçilerin tazminatlarının ödenmesi konusunda mecliste olumsuz bir bakış olmaz diye düşünüyorum. Çünkü temizlik işlerinin tek elden yürütülmesi teknik bir zorunluluktur.''

CHP'li meclis üyesi Turgay Şahin ise ''Bu borcu biz değil tüm Trabzon halkı verecek. Bunları bir düşünmek lazım. Plan Bütçe Komisyonuna havale edilmeden oldu bittiye getirmek istenen konular bunlar'' dedi.

Yapılan konuşmaların ardından yaklaşık 500 bin lira olduğu belirtilen tazminat ödemelerinin, kredi çekilerek ödenmesi oy birliği ile kabul edildi.


Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2010, 22:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73