banner72

Trabzon Taksim'e çıkıyor

Bu kez İstiklal Caddesi Trabzon Diye İnleyecek

Trabzon Taksim'e çıkıyor

Türkiye 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'ndan Trabzon şehrinin dışlanmasını protesto eden İstanbuldaki Trabzonlular susmuyor. Protestoyu organize eden Trabzon Eğitim Kültür Sanat Derneği Başkanı Seyfi Erbaş'ın Trabzon kamuoyuna son çağrısı �Trabzonlu; Ya Şehrine Sahip Çık Ya Trabzonluyum deme� oldu.


Bilindiği gibi Türkiye 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'na talip oldu.Ve şayet bu büyük organizasyonu Türkiye alırsa maçlar Ankara İzmir Antalya Ankara Bursa Konya Kayseri Ve Eskişehir'de oynanacak.

Bir süreden beri Trabzon Eiğtim Kültür Ve Sanat Derneği başta olmak üzere bu konu ile ilgili basın açıklamaları yapıyor, Trabzon kamuoyunu bu konuda harekete geçirmeye çağırıyoruz. Geçtiğimiz Cumartesi günü ise TFF'na bir protesto yürüyüşü gerçekleştirerek Trabzonu dışlayan bu kararın kabul edilmez olduğunu ifade ettik.

Türkiye kamuoyuna ve Sözde TFF'na "Sizin Türkiyenizin Doğu Sınırı Kayseri mi? Diye sorduk.

Sivil itaatsizlik adına demokratik tepki anlamında ne varsa yapacağımızı beyan ettik.

Bu eylemlerimizden biri de bu 23 Ocak Cumartesi Saat 16 da Taksim'de yapacağımız yürüyüş olacak. Bu yürüyüşe Antepspor, Adanademirspor ve Samsunspor taraftarlarının da destek vereceğini bilmenizi istiyoruz. Kemençe, tulum eşliğinde bu yürüyüşümüzü gerçekleştirip diğer eylemlerimize hazırlanacağız

Böyle bir organizasyonu sadece ülkenin belli bir bölümüne sıkıştıran zihniyeti protesto etmek ve kentimize sahip çıkmak için adında Trabzon ve Trabzonspor olan tüm kurumları bu yürüyüşe destek vermeye davet ediyoruz.

Tarih ve Yer: 23 Ocak Cumartesi Saat 16 da Tünel'den Gs Lisesi Önüne Yürünecek
Bilgi İçin Trabzon Eiğtim Kültür Ve Sanat Derneği


Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2010, 22:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73