banner72

Trabzon yılbaşından sonra büyükşehir oluyor

AK Parti Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş, yaptığı açıkalamda "Yılbaşından sonra Trabzon’umuz büyük bir ihtimalle büyükşehir statüsüne kavuşacaktır” dedi.

Trabzon yılbaşından sonra büyükşehir oluyor

AK Parti Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş, yaptıkları büyük yatırımlarla Trabzon’u adeta bir dantel gibi ördüklerini ve hedeflerinin Trabzon’u Türkiye’de en önemli 5 il arasına sokup bir dünya şehri hale gelmesini sağlamak olduğunu belirterek “Trabzon’umuzu büyükşehire hazırlıyoruz. Önce bütünşehir yaptık. Bütünşehir Büyükşehir’in alt yapısıdır. Şimdi de sıra Büyükşehir’e geldi. Yılbaşından sonra Trabzon’umuz büyük bir ihtimalle bu statüye kavuşacaktır” dedi.

Partisinin il binasında bugün bir basın toplantısı düzenleyen Göktaş, geçtiğimiz günlerde Trabzon’da Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenterler Asamblesi (KEİPA) 36. Genel Kurulu ve Karadeniz İş Forumu Toplantısı’nın gerçekleştiğini hatırlatarak “Her iki toplantıda çok önemli idi. İlk defa Karadeniz işadamları bünyesinde Trabzon’da oldu. Yabancı işadamlarından takriben 130 kişinin ve 500’ün üzerinde de yerli işadamı katıldığı toplantıya meclis başkanımız ve başbakan yardımcımızda iştirak ederek konuşmalar yaptı. Toplantının ekonomik yönden ticaret ve karşılıklı ithalat ve ihracat anlamında çok ciddi katkıları oldu. Çok önemli görüşmeler yapılarak iş bağlantıları yapıldı. Trabzon’un tanıtımı açısından büyük katkıları oldu. Kısacası Trabzon’umuz çok önemli bir toplantıya ev sahipliği yaparak yüzünün akıyla çıktı. Bir anlamda da diplomasin parlamenter diplomasi ayağını oluşturduk” dedi.

31.20101106030330..jpg

Trabzon’a yapılan yatırımlarla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Göktaş “Başbakanımızın ‘Trabzon’u dünya şehri yapacağım’ açıklaması var. Yapılanlara bakılınca Trabzon’unuzun bir dünya şehri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Trabzon’u adeta bir dantel gibi örüyoruz. Trabzon bölgenin en önemli şehridir. Trabzon stratejik merkezi haline gelecektir. Bizimde hedefimiz Trabzon’u Türkiye’nin en önemli beş vilayeti arasına sokmaktır. Yapılan çalışmalarda bunun göstergesidir. Akyazı projesi ihale edildi ve çok yakın zamanda onaylanarak yılbaşına kadarda buranın dolgu işi başlamış olacaktır. Bu anlamda Trabzon’u bir dünya şehri yapacak adımlar atılmaktadır. Ayrıca sizlerinde bildiği gibi vakıf üniversitesi için YÖK’ten karar çıkmıştı. Şimdi de ikinci özel vakıf üniversitesi için bir karar da en kısa sürede çıkacak. Bütçe görüşmelerinin ardından meclisten de çıkacak karar ile bu tamamlanmış olacak. Bunun yanda Büyükşehir konusu var. Çalışmalarımız devam ediyor. Trabzon’umuzu büyükşehire hazırlıyoruz. Önce bütünşehir yaptık. Bütünşehir Büyükşehir’in alt yapısıdır. Şimdi de sıra Büyükşehir’e geldi. Yılbaşından sonra Trabzon’umuz büyük bir ihtimalle bu statüye kavuşacaktır”

Saadet Partisi ve CHP’de yaşanan gelişmelerin kendisine sorulması üzerine Göktaş şu açıklamayı yaptı: “Referandum sonrası bazı partilerde bu durumların olabileceğini söylemiştik. Önce Saadet partisi’n de oldu şimdide CHP’de. Biz işimize bakıyoruz. CHP’de bu tip gelişmeler sürekli olmaktadır. Bunlar kongre partisidir. Hizipleşme sürekli olur çünkü bunlar halka yakın olmayan ideolojik partidir. O anlamda ben bunları normal karşılıyorum. Zaten CHP’nin iktidar diye bir hedefleri yok. Herkes bir koltuk kapmış o koltuğu nasıl korurumun hesabını yapıyor.”

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2010, 21:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73