banner72

Trabzon'a 7 Milyon TL. afet yardımı

Trabzon'da meydana gelen sel afetinden dolayı ortaya çıkan zararların karşılanması için Başbakanlık’tan Trabzon’a 7 milyon TL yardım gönderildi.

Trabzon'a 7 Milyon TL. afet yardımı

Trabzon il genelinde 4 Temmuz 2010 tarihinde ve muhtelif tarihlerde meydana gelen sel afetinden dolayı ortaya çıkan zararların karşılanması için Başbakanlık’tan Trabzon’a 7 milyon TL yardım gönderildi.

Vali Dr. Recep Kızılcık, 17 ilçe kaymakamı ile kış öncesi kapsamlı bir toplantı gerçekleştirdi. Vali Kızılcık, kaymakamlardan yaz mevsiminde yaşanan afetlerde meydana gelen hasarların onarılması için kış bastırmadan hemen çalışmalara başlanılmasını istedi.

Sel afeti nedeniyle köy alt yapılarının önemli ölçüde zarar gördüğünü, genel hayatın etkilendiğini belirten Vali Dr. Recep Kızılcık “Bu zararları Valilik imkanları ile karşılamamız mümkün değildi. Başbakanlığımızdan ödenek talebinde bulunduk. Israrlı takibimiz sonucu ilimize 7 milyon TL gönderildi” dedi.

Vali Kızılcık, kaymakamlardan ilçelerine gönderilen payların özellikle önceliği olan zararların giderilmesinde kullanmalarını, kaynağın etkin kullanımını, devleti zarara uğratacak uygulamalara fırsat tanımamalarını ve yapılan işleri mutlaka kontrol etmelerini istedi.

Öte yandan Vali Kızılcık, bu ödeneğin çıkmasında öncelikle Başbakanımıza, Devlet Bakanımız Faruk Nafiz Özak’a, ilgili Bakanlara, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanına, İlimiz Milletvekillerine ve diğer katkısı olanlara teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2010, 21:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73