banner72

Trabzon'da Görme engellinin 'Tacizci değilim' isyanı !

Trabzon'da 53 yaşındaki görme engelli polis "Yolda kasıtlı olarak kadınlara çarpıyorsun" diye uyardı. Valiliğe mektup yazan engellinin başvurusu reddedildi.

Trabzon'da Görme engellinin 'Tacizci değilim' isyanı !

Özgür Özdemir'in haberi

Trabzon'da merkezdeki Gülbahar Hatun Mahallesi'nde eşi ve 5 çocuğuyla yaşamını sürdüren 53 yaşındaki görme engelli Hikmet Gedikli'nin başı 'tacizci' suçlamasıyla dertte. Oturduğu mahallede bulunan Trabzon Adliyesi ve Emniyet Müdürlüğü çevresinde sık sık gezinti yapan işçi emeklisi Gedikli'nin bir süre önce önünü kesen polisler, "Yolda yürürken erkeklere değil, kadınlara çarpıyorsun. Bunu kasıtlı yapıyorsun. Daha dikkatli ol" uyarısında bulundu.

İddiaya göre mahallede bulunan bazı bankaların güvenlik görevlileri de aynı konuda Gedikli'yi uyardı. Mahallelinin de "Tamamen kör değil, biraz görüyor olabilir" şeklindeki söylemlerinin artması üzerine Hikmet Gedikli yakınları yardımıyla bir dilekçe hazırlattı ve Trabzon Valiliği'ne başvurarak yardım istedi.

'BELGE VERİLMEMEKTEDİR'

Gedikli, Valiliğe verdiği dilekçesinde, "Sayın Valim, ben özürlü bir vatandaşım. Zaman zaman yürümekte zorluk çekmekteyim. Bazı polisler önümü keserek, 'Sen bayanlara bilerek çarpıyorsun' diye takılıyorlar. Bu polislerin bana takılmaması için bir belge istiyorum. Ayrıca güvenlik görevlileri de bana takılıyor. Gereğini arz ederim" ifadelerine yer verdi. Valiliğin dilekçeyi gönderdiği Trabzon Emniyet Müdürlüğü'nün Emniyet Müdür Yardımcısı Akın Şener imzalı cevap yazısında "Sayın Hikmet Gedikli, Bilgi Edinme müracaatınızda görme özürlü olduğunuz için zorluk çektiğinizi, görevli bazı polislerin tarafınıza takıldığını, bu nedenle rahatsız olduğunuzu ve konuyla ilgili olara
Sabah

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2011, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73