banner72

Trabzon'da TESKK toplantısı

Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooparatifi Mali Olağan Genel Kurulu Toplantısı

Trabzon'da TESKK toplantısı

Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi (TESKK) 58. Mali Olağan Genel Kurul Toplantısı bugün yapıldı.

 Divan başkanlığını Temel Korkmaz'ın yaptığı Genel Kurul, 1598'i asaleten, 72 ise vekaleten toplam 1670 kooperatif ortağının katılımlarıyla yapıldı. 2009 yılı faaliyet raporları, bilanço gelir-gider cetvelleri, denetim kurulu faaliyet raporları okunarak oylandı ve kabul edildi.

Genel Kurul'da konuşma yapan TESKK Başkanı Metin Kara, genel kuruldaki konuşmasında TESOB Başkan Vekili Zafer Sarı'yı hedef alarak �Önceki gün basın açıklaması yapan başkan vekili arkadaşımız Ayakkabıcılar Odası'na başkan olmam sonrası odanın tanınamaz hale geldiğini söyledi. Hayretler içerisinde kaldım. Herhalde Sayın Kalfaoğlu'ndan bahsediyor dedim. Uzun yıllar Ayakkabıcılar Odası başkanlığı yapan Sayın Halil İbrahim Kalfaoğlu'dur.

Ben odaya 4 yıl önce seçildim. Bugün Endüstri Meslek Lisesi'ne 1 milyon TL'lik makine parkı sağladım. 75 tane talebem var. Lisede ayakkabıcılık bölümü bir numara gösteriliyor. Oradan çıkan çocuklarımız ülkenin ekonomisine istihdamına katkı sağlayacak. Biz bunları yaparken siz 34 sene demek ki boşuna bu teşkilatların başında kalmışsınız� dedi.

Oda seçimlerine müdahil olduğunu da kabul eden Metin Kara, �Doğrudur oda seçimlerine müdahil oldum. Kongreler esnafın bayramıdır. Burada her meslek odasında seçimler yapılıyor. Seçimlerde pirincin taşları ayıklanır geri kalan pirinçten de pilav olur. Başarılı başkanlarımıza söyleyeceğimiz hiçbir sözümüz yok. Ama bu teşkilatlardan asalak geçinenler sizin sırtınızdan kurban kesmeye kalkışanlar her şeyi oldu bittiye getirmeye uğraşanlar bunu yapamayacaklardır. Yıllardır çarkı döndürüp bu teşkilatlardan geçinenlere artık geçit vermeyeceğiz� ifadelerii kullandı.
Kara, konuşmasını şöyle sürdürdü:

�Ben Trabzon esnaf ve sanatkarının hakkını hukukunu her zaman kollamak için yargılandım. Tüyü bitmemişin hakkını hiçbir zaman yemedim. Esnaf ve odamızı koruyacağımı kollayacağımın sözünü buradan veriyorum. Ben dik durdum ve bu duruşumdan ödün vermedim. Benim hiçbir suçum yoktur. Yargının verdiği karara saygım sonsuzdur. Bizi yargının önüne koyanlar utansın. Hakkımızda açılan kamu davası savcı beyin takdiridir. Adalet mutlak surette tecelli edecektir.�
Tekrardan Sarı'ya cevap veren Başkan Kara, camiaya hizmet için geldiğinin belirterek şu şekilde konuştu:

�Ben sanat içinden geldim. Çalıştırdığım iş yerinde gün geldi 20 kişi istihdam ettirdim ve devlete vergimi aslanlar gibi ödedim ve vergimi vermeye de devam ediyorum. İpekyolu Sanayi sitesinden dükkanım ordadır vergi levham ordadır. Burada son söz sizdedir. Beni buraya taşıyan sizler kapının dışına koymasını da bilir. Ben kredi çekerek jeep aldım. Kuruma ait hiçbir araçla kesinlikle ava çıkmadım.�


Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2010, 22:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73