banner72

Tunca Beldesi, kabuğunu kıracak

MHP'nin Rize'deki tek belediyesi olan Ardeşen'in Tunca beldesi, tarihi dokusunu öne çıkararak turizmde adınından söz ettirmek istiyor.

Tunca Beldesi, kabuğunu kıracak

 

İSMET KÖSOĞLU
MHP Rize İl teşkilatı Ardeşen’in Tunca Belde Belediye Başkanı Ahmet Topal’ı makamında ziyaret etti.

 

 

 

 

MHP Rize İl Başkanı Zeki Mayi beraberinde il ve ilçe teşkilatları başkan ve belediye meclis üyelerinin katıldığı tebrik ve moral gezisi düzenledi.

Ardeşen ilçesinin 20 kilometre uzağındaki Tunca Belediye Başkanlığını son yerel seçimlerde MHP adayı Ahmet Topal kazanmıştı. Tunca Belediyesinde gerçekleşen sohbet toplantısında bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ahmet Topal tarihi dokuyu öne çıkararak turizm alanında öne çıkmak istediklerini belirterek, “1994 yılında belediye olan Tunca’da zor şartlar altında hizmet yapmaya çalışıyoruz. Partimin yanımda olması bana ayrı bir güç ve moral verdi. On buçuk ay önce 300 bin lira borç ile bu görevi devraldım. Bugün bu borcun üçte birini ödedim. İller Bankası ve emlak gelirlerinden başka gelirimiz yok. Tunca, doğal yapısı ile bozulmamış bir belde. Burada eski ahşap evleri koruma projesi hazırlayarak turizm yapacağız. Bir süre önce yaptığımız tahta araba yarışlarını önümüzdeki yıl ilçe çapında geliştirerek Tunca’nın tanıtımını daha iyi yapacağız. Eğitimde iyi yerlere gelmek istiyoruz.” dedi.
27236
MHP Rize İl Başkanı Zeki Mayi da Türkiye'nin seçim havasına girmeye başladığını belirterek, “Rize’deki tek Belediye Başkanımız olan Ahmet Topal’ın her zaman yanındayız. Gerek ilden gerek Ankara ve genel merkezden yatırımlar konusunda yardımcı olacağız. MHP olarak her an seçim olacakmış gibi çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mart veya Kasım aylarında seçimler yapılabilir. MHP olarak Rize’de bir yıl önceki seçimlerde kazandığımız Tunca Belediye Başkanlığı ve birçok belediye meclis üyesi ve il genel meclis üyesi ile bu yarışta biz alternatif parti olduğumuzu gösterdik. Yapılacak seçimde çok iddialıyız ve çalışmalarımızı buna göre sürdürüyoruz.” diye konuştu.


Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2010, 09:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73