banner72

Tunca Beldesine Ulaşım Sağlandı

Doğu Karadeniz'i etkisi altına alan şiddetli kar yağışı sonrası kapanan köy ve belde yolları açma çalışmaları kararlı bir şekilde sürüyor.

Tunca Beldesine Ulaşım Sağlandı

Ömer Faruk Zenginal’ın Haberi…
Rize’nin Ardeşen İlçesine bağlı Tunca Beldesinde meydana gelen kar yağışından ötürü kapanan belde yolu İl Özel İdare ve Tunca beldesinin ortaklaşa çalışmaları sonucunda açıldı.
    Gündüz saatlerinde uzun süreli yaşanan elektrik kesintisinin giderilmesi için başlatılan yol açma çalışmaları Belde merkezinden çirihinci bölgesine kadar Tunca Belediyesi iş makinesi tarafından açılması ve aşağı bölgeden il özel idaresinin bölge de ki grup yolunu açması sonucu Tunca beldesine ulaşım sağlandı.
    Konuyla ilgili olarak lazhaber.com’a açıklamalarda bulunan Tunca Belde Belediye Başkanı Ahmet Topal, gerek İl Özel İdare ekiplerinin gerekse de kendi Belediye ekiplerinin  kararlı çalışmaları sonucu yol açma çalışmasının başarılı bir şekilde herhangi bir sorun yaşanmadan tamamlandığını,    Belde merkezine kadar araç trafiğinin kontrollü şekilde açık olduğunu, Belde ye bağlı mahalle yollarında da yol açma çalışmalarının sürdürüldüğünü, şu ana kadar konak mahallesi haricinde bütün mahallerin yollarını araç trafiğine açtıklarını kaydetti.
     KÖY YOLLARI KAPALI
    Şuan da 300 vatandaşın ikamet ettiği Tunca Beldesinde 80 santimetreye ulaşan kar yağışının meydana geldiğini belirten başkan Topal, bölge de ki Armutluk, Güneyköy, Şendere ve Kirazlık köylerinde 1 metreyi aşkın kar yağışının meydana geldiğini, kapanan köy yollarına ise il özel idare ekiplerinin henüz bir müdahale de bulunmadığını kaydetti.
     BAŞKAN UYARDI!
    Şiddetli kar yağışının meydana geldiği Tunca Beldesinde araç trafiğinin açık olduğunu belirten Başkan Topal, mecbur kalınmadığı takdirde vatandaşların araçları ile yolu kullanmamalarını, mecbur kaldıkları takdirde ise zincirsiz yola çıkmamaları konusunda sıkı uyarılarda bulundu.
     ELEKTRİK VE TELEFON İMKÂNI VAR
    Gündüz saatlerinde uzun süreli elektrik kesintisinin yaşandığını anımsatan Başkan Topal, yol açma çalışmalarının tamamlanmasının ardından ÇEDAŞ ekiplerinin arızaya müdahalede bulunduklarını ve elektrik kesintisini giderdiklerini, şu ana kadar telefon hatlarında ise henüz sorun yaşamadıklarını, kar yağışının şiddetini koruduğunu ve belediye olarak 24 saat aktif görevde olduklarını kaydetti.


Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2010, 20:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73