banner72

Türk Büro Sen Rize Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu Gerçekleşti

Türk Büro-Sen Rize Şubesi, 1. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirerek görev bölümü yaptı.

Türk Büro Sen Rize Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu Gerçekleşti

1. Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştiren Türk Büro-Sen Rize Şubesinde görev bölümü yapılan seçimin ardından gerçekleşti. Rize Şubesi Başkanlığı'na İbrahim Hacımustafaoğlu seçildi.

24.20101025220135..jpg

İbrahim Hacımustafaoğlu'nun başkanlığında tek listeyle seçime gidilen Rize Şubesi'nde Şube Genel Sekreterliğine Mehmet Karaömeroğlu, Mali Sekreter Zafer Tatoğlu, Teşkilatlanma Sekreteri Yunus Öksüz, Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri Celal Sinan Yazıcı, Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Tuğrul Kılıç ile Basın ve Halkla İlişkiler İşleri Sekreterliğine Rıdvan Yılmaz seçildi.

22.20101025215634..jpg

Rize Şubesi Başkanlığı'na getirilen İbrahim Hacımustafaoğlu yaptığı konuşmada, Rize Şubesi'nin kurulmasında büyük emek ve katkıları olan; Fındıklı'dan İkizdere’ye kadar Rize'nin her yerindeki başta üye arkadaşlarımıza, iş yeri temsilcilerimize, ilçe temsilcilerimize, iki dönemdir Rize il temsilciliğini başarıyla yürüten Mehmet Karaömeroğlu'na, Trabzon Şube Başkanı Ayhan Ayyıldız ve yönetim kurulu üyelerine Rize şubemize katılarak destek veren Bayburt ve Gümüşhane illerimizdeki değerli üye ve temsilci arkadaşlarımıza Gümüşhane il temsilcisi Tuğrul Kılıç'a huzurlarınızda şahsım ve Rize Şubesi adına teşekkür ediyor sağ-olsunlar varolsunlar diyorum.

Rize Şubesi'nin oluşmasında büyük destek ve katkıları olan, Doğu Karadeniz Bölgesi'nde memur sendikacılığının önderlerinden olan bölge illerini karış karış gezerek Türk Büro Sen'i anlatan şahsımı ve bu salonda bulunan bir çok arkadaşımızı bire bir temaslarıyla sendikamıza kazandıran Trabzon Şubesi kurucu başkanı; bugün ise genel merkez eğitim ve sosyal işler sekreteri olan sayın Osman Eksert'e ve Türk Büro Sen Genel Başkanı, mücadele adamı sayın Fahrettin Yokuş'a şükran ve teşekkürlerimizi arz ediyorum.

ibrahim-hacimustafaoglu.jpg

Hacımustafaoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: Değerli arkadaşlar, Türk Büro Sen ve onun çatı örgütü olan Türkiye Kamu Sen emek ve hak mücadelesinin adıdır. Dik durmanın diklenmenin adıdır. 80li yılların 2. yarısında kamu çalışanları arasında artan hak arama isteği, haksızlığa karşı çıkma arzusu üretilen toplam milli gelirden payımızı istiyoruz talebi, milli gelirin %80'i bir avuç azınlığa kalan %20'nin 70 milyon halka dağıtımındaki adaletsizliğe isyan duygusu önce iş yerlerinde oluşturulan dayanışma ve kenetleme zinciri daha sonra iş yerlerinden sokaklara ve meydanlara taşındı. Meydanlarda kitlesel basın açıklamalarına, protestolara, eylemlere taşındı. Sürdürülen bu mücadeleye iktidar sahipleri daha fazla sessiz kalamadılar. Daha önce memurlarda kim, ne hadlerine eylem yapmak, hak aramak diyenler memurları muhatap kabul etmek toplu görüşme masalarında pazarlık yapmak zorunda kaldılar.

Fakat yıllarca toplu görüşme masalarında oyalandığımızı düşünen sendikamız kanunların ve uluslar arası sözleşmelerin tanıdığı haklar sonuna kadar kullanılarak 25 Kasım 2009 bütün tehdit-baskı ve yıldırmalara aldırmadan iş yerlerimizi terk ederek bîr gün işi bırakma eylemi gerçekleştirildi. Bu eylemin sonunda kraldan çok kralcı olan işveren temsilcileri birçok arkadaşımıza haksız cezalar verdiler. Bu cezalar sendikalarımız tarafından yargıya taşınarak birer birer iptal ettirilerek. Türkiye Kamu Sen yaptığı eylemin haklılığını devletin mahkemelerinden tescil ettirmiş yasal olduğunu ispat ettirmiştir. 2 milyonun üzerinde kamu çalışanın katıldığı bu eyleme öncülük eden Kamu Sen'e Dünya emek örgütlerinden tebrik mesajları yağmıştır.

2010 yılı toplu görüşme masasında malesef malum ve sözde sendikanın başkanlığında oturmak zorunda kaldıklarını açıklayan Hacımustafaoğlu şunları kaydetti: Kamu Sen'in pazarlık gücü bu sözde sendika tarafından sürekli kırılmaya çalışıldı. Kamu çalışanlarının hiçbir şekilde kabul edemeyeceği bir ücret artışı bu sendika tarafından bayram çocukları sevinç çığlıklarıyla kabul edilip imzalanmıştır. Tabiki bunu Kamu Sen kabul edemezdi ve etmedi. Uzlaştırma kuruluna itiraz etti. Bu itirazla dünya sendikal mücadele tarihinde bir ilk gerçekleşti. Tamamı işveren tarafından atanan uzlaştırma kurulu bu malûm sendikanın sevinçle kabul ettiği ücret artışını az bularak arttırılmasına karar verdi. Maalesef işveren kendi atadıkları kurulun kararına uymadılar. Ama Kamu Sen mücadelesini yargıya taşıdı. Önce iş mahkemesine daha sonra Avrupa İnsan Haklan Mahkemesi'ne kadar taşımaya kararlıdır.

Değerli arkadaşlarım burada kısaca özetlemeye çalıştığım böyle zor çetin bir mücadelenin adıdır Türk Büro Sen-Türkiye Kamu Sen. Yılmadan bıkmadan bu mücadelemize devam edeceğiz. Ne diyor bir Çin atasözü "Taşı delen suyun gücü değil damlaların ısrarı ve devamlılığıdır" Yılmayacağız devam edeceğiz.

26.20101025220343..jpg

Konuşmasında bu mücadelenin neresinde olursanız olun sakın yaptığınızı küçümsemeyin. Tarihi bir sorumluluğu yerine getirdiğimizin bilincinde olmalıyız diyen Başkan İbrahim Hacımustafaoğlu, "Bizler sadece kendimizin değil. Bugünümüzün değil aynı zamanda çocuklarımızın da geleceğinin-ülkemizin de geleceğinin kavgasını veriyoruz. Ülkemizde kamudaki istihdam daraltılıyorken, sağlıkta-haberleşmede-ulaştırmada büyük özelleştirmeler yaşanıyorken, gözümüz gibi baktığımız, üzerinde titrediğimiz çocuklarımız bu özelleşen yerlerde taşeron elemanı olarak asgari ücretle günde 12 saat zor şartlarda çalışıp isyan ettiklerinde; Anne-baba sosyal devlet tasfiye ediliyorken siz ne yaptınız dediklerinde bizim verilecek bir cevabımız vardır. Bizler örgütlendik mücadele ettik diyeceğiz." dedi.

Üye olmayan, gerekli-gereksiz sendikaları eleştirenler yarın sizlerin çocuklarınız sorguladığında-yargıladığında yüzlerine nasıl bakacaksınız, onlara ne cevap vereceksiniz, isyanlarını nasıl susturacaksınız sözleriyle kendilerini kenardan seyreden ve mücadeleye destek vermeyenleri eleştiren Hacımustafaoğlu, "Hala vakit varken bu arkadaşlarımızı kendilerine yakın buldukları bir sendikaya üye olmaya bu mücadeleye katkı sağlamaya davet ediyorum." dedi. 

Türkiye Kamu Sen'in kurulduğu gün itibariyle tarafını açıkladığını sözlerine ekleyen Rize Şubesi Başkanı İbrahim Hacımustafaoğlu şöyle devam etti: Bir çift söz de taraf olmakla ilgili söylemek istiyorum. Türkiye Kamu Sen taraftır. Hem de taraf olmayan bi taraf olur açıklamalarından çok önce kurulduğu gün tarafını açıklamıştır. Türkiye Kamu Sen Türk milletinden yana taraftır. Ülkenin bölünmez bütünlüğünden yana taraftır. Milli devletten-tek bayrak-tek millet-tek dilden yana taraftır. Bizler ne kimsenin arka bahçesi, ne de ön bahçesiyiz. Bizler ne soroz vakıflarından, ne de küresel güçlerin uluslararası fonlarından besleniriz. Bizler gücünü kamu çalışanlarından alan ve onlarla birlikte-onlar için mücadele edenleriz. Bundan sonra da hep birlikte birimiz hepimiz-hepimiz birimiz için anlayışıyla birbirimize tutunarak birbirimizden güç alarak mücadelemize devam edeceğiz.

Bunun için diyoruz ki:

Türkiye sevdamız ekmek için kavgamız.

Bu duygu ve düşünceler ile Türk Büro Sen Rize Şubesi 1. Olağan Kongresi'nin öncelikle çalışanlara, ilimize, ülkemize hayırlara vesile olması dileğiyle hepinize saygılar sunarım.

TÜRK BÜRO-SEN RİZE ŞUBE  1.  OLAĞAN GENEL KURULU YÖNETİM, DENETLEME, DİSİPLİN KURULU ( ASİL, YEDEK) VE ÜST KURUL DELEGELİĞİNE ADAY OLANLARIN İSİM LİSTESİ

23.20101025215521..jpg

YÖNETİM KURULU (ASİL)                                

1- İBRAHİM HACIMUSTAFAOĞLU  (ŞUBE BAŞKANI)

2- MEHMET KARAÖMEROĞLU  (SEKRETER)

3- ZAFER TATOĞLU  (MALİ SEKRETER)          

4- YUNUS ÖKSÜZ (TEŞKİLANLANDIRMA SEKRETERİ)

5- CELAL SİNAN YAZICI (MVZ.VE TOPLU GRŞM.SEKRETERİ)

6- TUĞRUL KILIÇ (EĞT. VE SOS.İŞ. SEKRETERİ)

7- RIDVAN YILMAZ ( BAS.VE HALKLA İŞL. SEKRETERİ)

YÖNETİM KURULU  ( YEDEK )

1- YÜKSEL TEZCAN

2- EROL SÜTLÜOĞLU

3- YUSUF GÜNAYDIN

4- MUSTAFA ÇOLAK

5- CEM EKŞİ

6- ADNAN KARADAĞ

7- YAVUZ ATAAŞIK

DENETLEME KURULU (ASİL)

1- VEDAT YAĞCI

2- HALİL OKUMUŞ

3- GÜLŞAH KANBUR

4- LEVENT DURMUŞ

5- İSAK YAZICI

DENETLEME KURULU (YEDEK)

1-SERDAR KARACA

2-ADEM KAVUNCUOĞLU

3-TEMEL TURNA

4-SELDA DEMİRCİOĞLU

5-RESUL ÖKSÜZ

DİSİPLİN KURULU (ASİL)

1-NİZAMETTİN TÜRKYILMAZ

2- SABRİ AKPAK

3- SERAP DEMİR

4- MEHMET YILDIZ

5- HÜSEYİN ÇUKUR

DİSİPLİN KURULU (YEDEK)

1-FEHMİ SEVİMLİ

2-İBRAHİM APAYDIN

3-ARZU KARAMAN

4-İBRAHİM YAZICI

5- KANİ MÜFTÜOĞLU

ÜST KURUL DELEGE ADAYLARI

1- İBRAHİM HACIMUSTAFAOĞLU

2- MEHMET KARAÖMEROĞLU

mehmet-karaomeroglu.jpg

25.20101025220054..jpg

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2010, 18:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73