banner72

Turnuvaya Adem Kus'un adı verildi

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde düzenlenen futbol turnuvası sona erdi.

Turnuvaya Adem Kus'un adı verildi
Bülent İSMAİLOĞLU
Çamlıhemşin Milli Eğitim Müdürlüğü ile Çamlıhemşin Belediyesi tarafından düzenlenen Okullar Arası Futbol Turnuvası'nda, Topluca Köyü İlköğretim Okulu Futbol Takımı ile karşılaşacak Dikkaya Köyü İlköğretim Okulu futbol takımının oyuncusu 4. sınıf Öğrencisi Adem Kus (10), antrenman yaparken fenalaşmış, öğretmenlerince götürüldüğü Kaçkar Bölge Hastanesi'nde müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.

Adem Kus'un ölmesinin ardından iptal edilen turnuva, daha sonra ''23 Nisan Adem Kus Futbol Turnuvası'' adı verilerek yeniden düzenlendi. 

Çamlıhemşin ilçe futbol sahasında oynanan maçlarda küçükler kategorisinde Topluca Köyü İlköğretim Okulu, Atatürk İlköğretim Okulunu 3-1; büyükler kategorisinde ise Dikkaya Köyü İlköğretim Okulu, Topluca Köyü İlköğretim Okulunu 6-1 yenerek kupanın sahibi oldu. 

    
Dikkaya Köyü İlköğretim Okulu oyuncuları, turnuvadaki maç öncesinde hayatını kaybeden arkadaşları Adem'i unutmadılar. Sahaya ''Adem Seni Unutmayacağız'' pankartı ile çıkan öğrencilerin, attıkları gollerden sonra çıkardıkları formaların altında da arkadaşları Adem Kus'un resmi bulunan tişörtler çıktı. Dikkaya köyü İlköğretim Okulu öğrencilerinin bu davranışları, seyircilerden büyük alkış aldı. İzleyenler arasında bulunan Adem Kus'un babası Osman Kus ise maçı izlerken gözyaşlarını tutamadı. 


    
Çamlıhemşin Kaymakamı Hasan Gündoğdu, Belediye Başkanı İdris Lütfü Melek, Garnizon İlçe Jandarma Komutanı Hamza Çil, Çamlıhemşin Emniyet Amiri Bülent Kısa, Çamlıhemşin Cumhuriyet Savcısı Cafer Küçükkaraca ile öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşın izlediği turnuvanın ardından merhum Kus'un babasına Kaymakam Gündoğdu tarafından üzerinde ''23 Nisan Adem Kus Futbol Turnuvası'' yazan kupa, madalya, sertifika ve Adem Kus'un resminin bulunduğu tişört verildi. 


    
Turnuvanın ardından dereceye giren takımlara kupa ve madalya, öğrencilere ise sertifika, tişört verildi.
Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2011, 20:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73