banner72

Ufo Gören Rizeliler !

Rize’de Gökyüzünde Anlık Parlayan Bir Işık, Yerli Halkının Aklına Bu UFO mu Sorusunu Getirdi.

Ufo Gören Rizeliler !
LAZHABER MERKEZİ...
Şans Eseri arkadaşını ay ışığının önünde fotoğraf çeken köylüler, davetsiz bir şekilde objektife takılan ışık parlaması köylüleri şaşkına çevirdi.

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Aşağı Çamlıca Mahallesi dağlık arazi kesiminde bir grup köylüyü hayrete düşüren görüntüler yaylacılar tarafından gece saat 21.30 ile 22.00 saatlerinde görüntülendi.

Edinilen bilgiye göre Aşağı Çamlıca Mahallesinde gece saatlerinde birbirinin fotoğrafını çeken Timur Altay ve Güven Çolak İsimli iki köylü gece saatlerde ay ışığı altında poz verirken, flaşın payladığı sırada kısa süreliğine turuncu renkte, ay ışığından daha büyük bir boyutta ışık belirdi. Işığı fark eden her iki köylüde ışığa bakarak ne olduğunu anlamaya çalışırken, 3 saniye içinde ışık kendiliğinden kayarak yok oldu. Bu durumu şaşkınlıkla izleyen köylüler yaşadıkları karşısında hayrete düştüler. Fotoğraf çekiminde flaş’ın patlamasıyla beliren portakala benzeyen turuncu ışık, fotoğraf karesinde de ay ışığının biraz aşağısında görüntülerde yer aldı.Karşılıklı bir birbirlerini fotoğraf çektiklerini belirten Timur Altay isimli vatandaş, o gece arkadaşımla aşağı çamlıca mahallesinde ki evin alt bölümünde makineyi elime alıp arkadaşım Güven’in resmi çektim ve çektiğim fotoğrafa bakmak için Güvenin yanına gittim. O sırada arkadaşım güven arkanda bir ışık var dedi. Arkamı dönüp baktığımda o ışığı canlı gözlerle gördüm. Yaklaşık 3 saniye görebildiğim ışık bir anda kayarak hareket halinde ortadan kayboldu. Bu durum karşısında çok şaşırdım.” Dedi.Flaş ışığını sürekli olarak patlattıklarını belirten Güven Çolak ise sanırım o cisim ışığa duyarlı ve flaşı patlattığımız zaman daha da belirginleşti. Flaş patladıkça görünülürlüğü daha da arttı ve bize doğru yaklaştı. Biz UFO olabileceği tahmininde bulundu ve köy sakinlerine bunu anlattık ama hiç kimse bize inanmadı.” Dedi.

Öte yandan, İlçeye bağlı Kavron yaylasında turizm işletmeciliği yapan Yalçın Şahin isimli yerli vatandaş; Gece 21.00 sıralarında aracımla Yukarı Kavron yaylasından aşağı Kavron yaylasına iniyordum. Huser yaylasının ıssız bölgesinden geçerken gökyüzünden süzülen bir ışık gördüm. Işığı takip ettim. Işık Huser yaylasının tepesine kadar indi. Yuvarlak ve 15 saniye aralıklarla yanıp sönerek iniyordu. Bir yere kadar indikten sonra belirli bir süre durdu. Sapsarı bir yuvarlak şekil oluştu ve 30 saniye kadar durduktan sonra tam çekim yapmak için aracımdan inerken ortadan kayboldu.'' dedi

Yaylacılar tarafından UFO olabilir endişesi ile Çamlıhemşin Emniyet Amirliğine bilgilendirmede bulunuldu. Birçok yerden görülen bu ışık yöre halkı tarafından UFO olabilir şeklinde yorumlandı.
Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2010, 15:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73